Související zápasy

FBC Dobruška
97_20230910_103553.jpg

Muži, ženy i dorostenky rozjeli sezónu skvěle!

O víkendu vstoupila do ligové sezóny tři dobrušská družstva! Muži si odbyli vítěznou premiéru v divizi, ženy odstartovaly sezónu také výhrou a dorostenky vezou ze svého turnaje také dvě výhry!

MUŽI A

TJ SOKOL HAVLÍČKŮV BROD x FBC DOBRUŠKA  4:7 (1:5,0:2,3:0)

sestava: König (Jiroud)- Jirák, Chaloupka, Moravec, Flegl, Kulhánek - Oubrecht (C), Verner, Černý, Kollert D., Čejpa - Hejhal, Kollert J.
branky a asistence: Flegl (Chaloupka), Kollert D. (Čejpa), Oubrecht (Černý), Moravec (Flegl), Moravec (Chaloupka), Kollert D. (Čejpa), Kollert D. (Černý)
zásahy brankářů:
 König - 35


K historicky prvnímu zápasu v divizi nastoupili dobrušťáci proti rovněž nováčkovi soutěže - Havlíčkovu Brodu v pěkné nové hale ve Světlé nad Sázavou. Utkání bylo zpočátku opatrné a větší vzruch nastal až na konci šesté minuty, když si Dobruška vybojovala výhodu početní výhody, kterou po minutě a půl zužitkoval Flegl. Ještě veseleji bylo o dvacet vteřin později, když druhou branku dobruškých přidal D. Kollert. Silná tříminutovka našich mužů pokračovala dál, po brance přidali také Oubrecht a Moravec a v polovině první třetiny to bylo 4:0 pro Dobrušku! Ve čtrnácté minutě nařídil sudí přesilovou hru také pro domácí Havlíčkův brod, ten šanci využil a snížil na 1:4. Čtyřbrankové vedení vrátil Dobrušce po dalších třech minutách Moravec a stav 1:5 vydržel až do první přestávky. Do druhé třetiny vlétli naši muži opět gólově! Už po dvaceti vteřinách se prosadil opět D. Kollert, a ve čtvrté minutě dokonce zkompletoval hattrick a Dobruška již vedla 7:1! Snový vstup do divizní soutěže od dobrušťáků co se produktivity týče. Obranná fáze ale začala dobrušťákům dělat problémy. Čím dál víc ztrát balonků při přechodu a na útočné polovině. Z toho pak byl prostor pro domácí, kteří se po úvodním ostychu dostávali více do hry. Avšak v průběhu druhé třetiny to ještě nedokázali gólově ukázat. Třetí třetina probíhala v podobném duchu. Dobruška se snažila poctivě bránit, ale příliš často dovolila soupeři zakončovat. Během třetí třetiny ještě mohli dobrušťáci navýšit skóre, ale ve vyložených situacích se mýlili. Snížení od domácích přišlo v osmé minutě, kdy vstřelili druhou branku. Na svou další trefu ale museli havlíčkobrodští čekat až do čtrtnácté minuty. Domácí se prosadili poté ještě jednou a sice čtyři minuty před koncem. Nic víc se už kromě závěrečného vyloučení nestalo a tak mohli naši muži slavit první vítězství hned v prvním divizním zápase! Další utkání je čeká už tento pátek a to na domácí palubovce ve Sportovní hale Pulická v 19:30, dorazte naše borce podpořit!

Komentář domácích Čapek Adam (Vedoucí): První utkání v divizi ukázalo naší aktuální výkonnost a úroveň ligy, do které jsme postpoupili. Postupem času jsme se zlepšovali a dostávali se více a více do hry, bohužel kvůli ztracenému úvodu zápasu jsme již utkání neotočili na naši stranu. Děkuji soupeři za zápas a početné divácké kulise, za kterou jsme rádi.
Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí):
Produktivita prvních dvou třetin nám dnes zajistila tři body. Jsme rádi, že jsme do sezony vstoupili vítězně. Ale třetí třetina pro nás musí být velký vykřičník. Díky soupeři za zápas a zdravíme všechny u onlinu
.


ŽENY A

SKLO BOHEMIA SVĚTLÁ N/S x FBC DOBRUŠKA 2:12 (2:5,0:5,0:2)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V. Poláčková, Vávrová, Bašová M. - Fleglová (C), Horáková, Bartošová, Peterová, Kyšková - Andršová
branky a asistence: Ulbrichová, Horáková, Bašová V. (Poláčková), Vávrová (Bašová M.), Poláčková (Bašová M.), Bašová M.(Vávrová), Vávrová (Bašová M.), Kyšková (Peterová), Poláčková (Bašová M.), Bašová M.(Vávrová), Horáková.
zásahy brankářů:
 
Špačková - 16


Dobrušťačky napodobily muže a v neděli také cestovaly do haly ve Světlé nad Sázavou. Nicméně naše ženy tam čekaly domácí hráčky - nováčci v soutěži 1. ligy žen. Dobrušské ženy cestovaly k zápasu pouze ve dvou pětkách, i tak ale chtěly sezónu odstartovat vítězstvím. V první třetině byla Dobruška aktivnější a po úvodním oťukávání se zkraje páté minuty dostala do vedení. Na další dobrušskou branku si diváci museli počkat dalších osm minut. To se ale s góly roztrhl pytel a hlavně díky trestání chyb domácích v obraně, přidaly dobrušské hráčky čtyři branky. Bohužel i díky nepřesnostem ve hře, dovolily naše ženy skórovat také domácím, když potrestaly dva protiútoky. Do druhé části zlepšily dobrušťačky práci s míčkem a i díky tomu se jim podařilo přidat v této třetině dalších pět branek. Zároveň obrana fungovala spolehlivě a domácí do šancí pouštěla spíše sporadicky a nedovolila jim vstřelit už žádnou branku. Poslední třetina zápasu už se díky pohodlnému náskoku už jen dohrávala, dobrušské hráčky přidaly dvě branky a vezou domu pohodlné vítězství. Další utkání je čekají o víkendu 23. - 24.9., kdy na domácí palubovce přivítají Dačice a Jihlavu.

Komentář hostů Černý Jan (Trenér): První dvě třetiny jsme se na branky dost nadřeli a místo tvoření jsme spíš jen trestali chyby soupeře. Což se ale také počítá. Do dalšího zápasu přidáme kvalitu na hokejkách. Děkujeme za zápas a fanouškům za podporu.
Komentář domácích Trtík Petr (Trenér): Dnes jsme přivítali soupeřky s vysokou kvalitou a to se samozřejmě odráželo na průběhu hry. Naopak naše některé chyby soupeři hru ještě zjednodušili. Do dalšího zápasu na sobě zapracujeme a budeme se těšit na odvetu. Soupeři gratuluji.


DOROSTENKY

FBC DOBRUŠKA x FTC VYSOKÉ MÝTO 6:2
FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE 7:1

Dorostenky na svém prvním turnaji odehrály dva rozdílné zápasy. V utkání s Vysokým Mýtem byla z obou stran patrná snaha o rychlý a kombinační florbal, který se přítomným divákům musel líbit. Dobrušské hráčky si poctivou prací postupně vypracovaly pohodlný náskok, díky kterému dovedly utkání do vítězného konce. Ve druhém utkání proti celku HAGA Pardubice bylo k vidění dobývání pardubické obranné hráze, která vydržela celou první třetinu. Díky zlepšenému pohybu ve druhé části se podařilo prolomit obranný val a následně dovést utkání do poklidného konce.