Související zápasy

FBC Dobruška

Muži zakončili sezónu čtyřmi body. Poslední turnaj také pro žáky.

Závěr sezóny znamenal pro muže sobotní domácí turnaj, kde bojovali o konečné páté místo v tabulce. Mladší žáci se představili také na svém posledním turnaji a to ve Rtyni.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FBC LETOHRAD OREL ORLICE B  10:4

sestava: Jiroud - Jirák, Matějů, Flegl, Moravec, Čtvrtečka - Oubrecht, Holeček, Černý, Kollert, Grulich - Růžička, Hroch, Hanuš, Janeček, Čejpa
branky: 12. Matějů, 14. Grulich, 19. Kollert, 21. Čtvrtečka, 24. Čtvrtečka, 30. Oubrecht, 33. Holeček, 36. Flegl, 38. Moravec, 45. Čtvrtečka
zásahy gólmanů: Jiroud 15

FBC DOBRUŠKA x FBC TRUTNOV DTJ  5:5

sestava: König - Jirák, Matějů, Flegl, Moravec, Čtvrtečka - Oubrecht, Holeček, Černý, Kollert, Grulich - Růžička, Hroch, Hanuš, Janeček, Čejpa, Chaloupka
branky: 7. Oubrecht, 18. Matějů, 32. Grulich, 38. Kollert, 41. Kollert
zásahy gólmanů: König 7

Poslední turnaj sezóny si užili muži A v domácím prostředí. Před turnajem bylo jasné, že k jistotě konečného pátého místa v tabulce potřebovali muži bodovat v obou zápasech nejlépe za tři body. V prvním utkání proti Letohradu se muži nemohli dlouho dostat na dostřel soupeřovi branky a dokonce i jako první v deváté minutě inkasovali. Nicméně Dobruška odpověděla tři minuty poté využitou přesilovkou a srovnala skóre na 1:1, do konce třetiny přidali muži na aktivitě a další brankou se ujali vedení v zápase, které už nepustili. Povedenou druhou třetinou, kdy dobrušťáci nastříleli čtyři branky rozhodli o vývoji utkání. Soupeř se sice jednou v této části hry radoval, ale jinak se hrálo spíše před brankou Letohradu. Třetí třetinu poznamenalo několiok vyloučení a hra už neměla takový spád. I přes to padlo ještě šest branek, čtyřikrát se radovali dobrušští hráči, dvakrát soupeř. Podruhé v sezóně tak Letohradské rezervě nasázeli muži deset branek.

Druhý zápas čekala Dobrušku odveta s Trutnovem, který měsíc zpět uštědřil našim mužům porážku. Styl Trutnova založený na smrtících protiútocích fungoval soupeři i v tomto zápase. Po čtyřech minutách to bylo 0:2 ve prospěch trutnovských. Snížení od Dobrušky přišlo dvě minuty poté. Do konce třetiny ale obraz hry stejný. Dobruška příliš často dávala prostor k protiútokům Trutnova a sami domácí dobývali neúspěšně branku soupeře. Druhá třetina ale skončila úplně stejným skórem jako ta první, čili 1:2 a trutnováci tak navýšili skóre na 4:2. Poslední třetinu sezóny ale muži předvedli skvělý návrat do zápasu. Soupeře prakticky k ničemu nepouštěli a vyvarovali se chyb, sami se tlačili k zakončení a k otočení výsledku. Po minutě hry Dobruška snížila, pět minut na to bylo vyrovnáno a když se pět minut před koncem rozvlnila síť branky Trutnova popáté, byl obrat dokonán. Bohužel, ale soupeř stačil na vedení ještě zareagovat a dvě minuty před koncem dokázali trutnovští srovnat na také konečných 5:5.

Muži se tak se sezónou rozloučili remízou. Díky ale čtyřem vybojovaným bodům v posledním domácím turnaji, uhájili pátou příčku právě před Trutnovem. Na první sezónu po postupu do Regionální ligy tak byl splněn základní cíl, a to hned nesestoupit. Za celou sezónu se tým konsolidoval a je určitě na správné cestě za ještě lepšími výsledky.

MLADŠÍ ŽÁCI

Naši mladší žáci cestovali k poslednímu turnaji v sezóně do Rtyně v Podkrkonoší. Tam si to v zápasech rozdali s Trutnovem, Dvorem Králové a domácí Rtyní. Po turnaji získali pohár za odmakanou celou sezónu!
Komentář trenéra Jirky Skladowského: "Dnešní turnaj mi udělal velkou radost. Kluci na závěr sezony hráli nejlepší turnaj. Spousta rychlých výměn, krásných gólů, správný výběr místa a příkladný pohyb. Jen zápas se Rtyní nám ukazal, že musíme zapracovat na agresivitě, což je cesta, kterou se úplně vydávat nechceme :-) Tentokrát i velké díky rozhodčím za super práci!"