Související zápasy

Muži zabrali a vyšlápli si na lídra soutěže

Nedělní turnaj ve Dvoře Králové dělil mužům půl sezóny. Ti chtěli zapomenout na nevydařený předvánoční turnaji v Jilemnici a opět přivézt šest bodů z obou utkání. Na turnaji jim byl soupeřem lídr tabulky z Hradce Králové a rezerva domácího týmu - Dvůr Králové n/L B.

FBC DOBRUŠKA x FBC HRADEC KRÁLOVÉ B  6:3
FBC DOBRUŠKA x TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L. 4:2

Muži A chtěli nechat zapomenout na poslední nevydařené utkání s Holicemi vítězným turnajem. Na hřišti ve Dvoře Králové je ale nečekalo nic jednoduchého. V prvním zápase se utkali se zatím vedoucím celkem soutěže, s béčkem hradeckého FBC. Zápas začal pro dobrušťáky skvěle a už po půl minutě se ujali vedení. To bohužel nevydrželo ani dvě minuty, kdy Hradec dokázal srovnat. Do konce třetiny se hrálo ve vysokém tempu, Dobruška rotovala tři pětky, které se dobře v první třetině dostaly do tempa a sžívaly se soupeřem. V první části již gól nepadl a obě obrany pracovaly pozorně a nedovolily moc dalších šancí. I druhá třetina byla na góly velmi skoupá. K radosti Dobrušky padla jen jedna branka, kterou muži vstřelili po skvěle sehrané standartní situaci. Dobrušťáci se dostávali k více šancím a hradeckému soupeři dokázala v této třetině párkrát zatopit. Poslední třetina zápasu začala opět skvostně pro dobrušský tým. Po minutě odskočily do dvoubrankového vedení. Nic naplat, po třinácti vteřinách Hradec rychle odpověděl a vstřelil svou druhou branku. Muži ale nechtěli tento zápas prohrát. Po další minutě tu byla čtvrtá branka dobrušských, kteří si šli odhodlaně pro výhru. Pět minut před koncem přidali muži další dvě branky a zdálo se, že je rozhodnuto. Hradec ale opět dokázal zareagovat a čtyři minuty před koncem vstřelil třetí branku. Dobruška ale konec zápasu zvládla, i přes oslabení v posledních dvou minutách soupeři nic nedovolila. Muži tak připsali skalp prvního celku tabulky a rozjela turnaj výhrou.

Ve druhém zápase šli muži proti dobře známému soupeři, rezervě domácímu týmu. Utkání začalo opět rychlou brankou dobrušťáků, kteří se prosadili už po minutě hry. Tentokrát vedení vydrželo trochu déle, ale i tak se další branku podařilo v šesté minutě vstřelit soupeři. První třetina další branky nepřinesla a za vyrovnaného stavu 1:1 začala první přestávka. Druhá třetina pokračovala stylem každý chvilku tahá pilku. Oba aktéři utkání měli své pasáže hry, kdy byli nebezpeční, ale obě obrany v této části hry nekapitulovaly. Nástup do třetí části se ale povedl Dobrušce ve velkém stylu, tři branky během dvou minut a skóre 4:1 nasměrovalo dobrušťáky k dalším bodům. Euforii ale zklidnil druhou brankou soupeř a tak se muži museli mít dále na pozoru a utkání dohrát poctivě až do konce. Nic dalšího se ale ve zbytku zápasu neodehrálo a muži si pohlídali vedení a druhou nedělní výhru.

V polovině soutěže se díky těmto dvěma výhrám vyhoupli muži na čtvrté místo tabulky. Další turnaj je čeká 4. 2. 2023 v domácím prostředí v nové hale v Dobrušce, kde jim za soupeře budou Vysoké Mýto B a Jičín.