SK JihlavaFBCDKA
8:2(2:1,2:1,4:0)
so 28. 10. 2023 18:00 @ SH SK Jihlava, Divize, 8. kolo

Muži z Vysočiny body nevezou

Osmé kolo divize znamenal výlet našich mužů do Jihlavy, se kterou se v krátkém období utkali naši muži již podruhé.

MUŽI A

SK JIHLAVA x FBC DOBRUŠKA 8:2 (2:1,2:1,4:0)

sestava: König (Jiroud) - Holeček, Matějů, Moravec, Kollert, Černý - Chaloupka, Oubrecht, Kulhánek, Jirák, Čejpa - Hejhal, Kollert J.
branky a asistence: Moravec (Matějů), Hejhal (Matějů)
zásahy brankářů:
 König - 21

Druhé setkání s jihlavským celkem během dvou měsíců bohužel nemělo jiný výsledek. Zápas začali dobrušťáci skvěle a první třetinu, byť ji prohráli 2:1, odehráli vyrovnaný part s domácím celkem. První branka utkání padla až ve čtrnácté minutě z hole jihlavských hráčů. Reakce Dobrušky přišla o čtyři minuty později z hokejky Moravce. K vyrovnanému stavu po první třetině chybělo deset vteřin, bohužel domácí využili přesilovou hru a znovu se ujali vedení. Do druhé části Dobruška vlétla podobně a už po dvou minutách dokázali naši borci srovnat skóre na 2:2. Bohužel vedení vydrželo jen do páté minuty, kdy Jihlava opět odskočila a navíc v polovině zápasu přidala čtvrtou branku. Zbytek třetiny více vycházel domácím a získávali větší převahu v zápase. Třetí třetina už ale dobrušťákům nevyšla. Muži se sice snažili přidat kontaktní branku a zápas zdramatizovat, ale díky tomu se obrana více otevřela a domácí trestali protiútoky a už v šesté minutě navýšili skóre o další dvě branky. Do konce utkání přidali jihlavští ještě dva branky a Dobrušce se již žádný zásah nepovedlo přidat. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako před dvěma měsíci v pohárovém klání 2:8.

Komentář domácích Komenda Roman (Trenér): Splnili jsme to co jsme si před zápasem stanovili a zápas byl o trpelivosti a počkali si na šance a ty proměnili. Díky hráčům a soupeři za zápas.
Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): První třetina od nás dnes skvělá. Pak nás bohužel srazily stále se opakující chyby. Třetí třetinu už jsme hráli vabank. Děkujeme za zápas.