ZŠ HorníFBCDKA
5:4 sam. náj.(1:2,1:1,2:1)
ne 17. 12. 2023 17:00 @ SH Tatran Bohunice, Divize, 15. kolo

Muži vezou z Brna bod!

Poslední divizní zápas v kalendářním roce 2023 nasměroval naše muže do Brna, kde sehráli s Hornets Brno utkání 15. kola.

MUŽI A

HORNETS BRNO x FBC DOBRUŠKA 5:4pn (1:1,1:1,2:1,1:0)

sestava: Tuček (Jiroud) - Oubrecht, Matějů, Moravec, Jirák, Pršala - Holeček, Havlík, Černý, Kulhánek, Kollert D.- Chaloupka, Čejpa, Grulich V.
branky a asistence: Pršala (Moravec), Černý (Moravec), Moravec (Pršala), Oubrecht (Pršala)
zásahy brankářů:
 Tuček - 27

Zraněními zmítané áčko cestovalo v neděli do brněnských Bohunic odehrát poslední utkání v tomto roce. Muži nastoupili ve dvou pětkách vzdorovat druhému týmu tabulky. A dobrušťáci začali hned zostra! Už po deseti vteřinách našel skulinu v domácí brance nová akvizice Pršala a Dobruška vedla 1:0! Tempo zápasu bylo slušné a první branka vlila ještě víc živé vody do dobrušských hráčů, kteří obětavě bojovali v každém střídání. Úvodní tlak domácí lehce zaskočil ale po pár střídáních rozjeli svůj kolotoč přihrávek a hnali se za vyrovnáním. Na konci šesté minuty se jim jejich souhra vyplatila a přišlo vyrovnání z brněnských hokejek. V polovině třetiny ustáli dobrušťáci přesilovou hru domácích a zápas pokračoval v zajetých kolejích ve velmi dobrém tempu. V sedmnácté minutě dokázali dobrušťáci znovu odskočit, když se trefil Černý. První třetinu  zvládla Dobruška výsledkově skvěle. Ve druhé třetině se ale už po třech minutách opět prosadili domácí a stav byl opět vyrovnaný. Poté brněnští svými fauly nabídli dvě přesilové hry Dobrušce, bohužel ale bez gólového efektu, ujala se tedy až akce minutu před koncem druhé části, když se z protiútoku prosadil střelou k tyči Moravec. V poslední části se opět nejprve slova ujali domácí, nejdříve využili svou přesilovou hru a srovnali stav skóre na 3:3, hned v dalším střídání se jim podařilo dokonce poprvé v zápase překlopit vedení na svou stranu. Nicméně odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a minutu po čtvrtém zásahu Brna vystřelil vyrovnání z půlky hřiště kapitán Oubrecht. Dobrušťáci ještě bohužel odmítli strhnout vedení na svou stranu nevyužitou přesilovou hrou a nájezdem, šlo se tak do prodloužení. V tom ani jeden z celků nechtěl v první řadě udělat chybu a tak se po opatrné hře v prodloužení dostalo na nájezdy. V těch byl bohužel šťastnější soupeř v poměru 2:1 a bonusový třetí bod z utkání tak náleží domácím. Z hřiště favorita má ale bod cenu zlata a rozhodně se počítá.

Po patnácti odehraných kolech mají muži slušných 20 bodů a okupují osmé místo tabulky divize D společně s Havlíčkovým Brodem. Program divize pokračuje hned po novém roce, kdy 6. ledna přivítají dobrušťáci na domácí palubovce vedoucí celek tabulky, Litomyšl.

Komentář domácích Brückner Pavel (Trenér): Dnes se nám zkrátka nedařilo překonat soupeřovu obranu, proto je výsledek utkání jaký je. Díky nájezdům jsme alespoň přidali dva body do tabulky před pauzou. Po pauze půjdeme nahoru! Děkuji našim divákům za podporu, soupeři i rozhodčím za férové utkání. Za celý klub přejeme všem poklidné svátky!
Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že odsud odvezeme bod, tak ho berem všema deseti. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a to nás nabudilo. Soupeř lepší na míčku, ale od druhé třetiny jsme jim to hodně ztížili lepším obranným postavením. Každopádně od nás dobře odmakaných 65 minut a nájezdy už jsou loterie. Věřím, že zasloužený bod, kterých doufám přidáme ještě víc. S tímhle nasazením se toho nebojím. Děkujeme soupeři za zápas, přejeme hodně štěstí ve zbytku sezóny. Zdravíme naše fanoušky a marody u onlinu, děkujeme za pomoc novým posilám a přejeme všem klidné svátky a v novém roce opět na palubovce!