Související zápasy

Muži slaví dvě výhry, béčko mužů a žákyně ukončili sezónu. V akci byly další dva týmy.

Prodloužený velikonoční víkend znamenal další florbalová utkání a turnaje pro dobrušské barvy. Své zápasy odehrály nejen oba mužské týmy, ale také juniorky. Starší žákyně a mladší žáci si užili společně domácí turnaj.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA  x  SOKOLI PARDUBICE B  9:5

Sestava: König (Jiroud)- Jirák, Matějů, Oubrecht, Holeček -  Čtvrtečka, Moravec, Chaloupka, Kollert, Černý, Růžička, Hanuš, Čejpa, Grulich
Branky:
 19. Matějů, 22. tvrtečka, 25. Matějů, 31. Oubrecht, 39. Černý, 39. Kollert, 45. Oubrecht, 45. Černý, 45. Moravec
Zásahy brankářů:
König - 10

FBC DOBRUŠKA  x  FBC HRADEC KRÁLOVÉ B 5:1

Sestava: JIroud (König) - Jirák, Matějů, Oubrecht, Holeček - Čtvrtečka, Moravec, Chaloupka, Kollert, Černý, Růžička, Hanuš, Čejpa
Branky:
10. Čejpa, 20. Čejpa, 32. Čtvrtečka, 41. Černý, 44. Moravec
 Jiroud - 20

Mužské áčko čekal předposlední turnaj v sezóně proti B týmům pardubických Sokolů a hradeckého FBC. Na poslední nepovedený zápas s Trutnovem chtěli muži rychle zapomenout a na neoblíbené palubovce ve Vysokém Mýtě odčinit poslední porážku. První třetina s pardubickými Sokoli byla ale jedním šílená. Pardubičtí se radovali už z prvního útoku po dvaceti vteřinách. Opařeným dobrušťákům Pardubice přidali další tři branky a první třetinu si vytvořili náskok čtyř branek. Druhá třetina znamenala pro Dobrušku budíček a díky větší aktivitě se dostávali do zakončení a tvořili si šance. I díky lepšímu pohybu se muži dostali ke třem přesilovkám, z toho dvě proměnili, a ze hry přidali další branku. Do třetí části šli muži už pouze s jednobrankovým mankem. Navíc jim pokračovala přesilovka, kterou po půl minutě Dobruška využila a srovnala skóre. Obrat dokončili dobrušťáci po dalších osmi minutách, kdy proměnili další nabídnutou přesilovku. Dvacet vteřin na to bylo ještě veseleji, když muži odskočili o další branku na kterou po další minutě pardubičtí ještě stihli reagovat. Nicméně v poslední minutě zápasu třemi zásahy do prázdné branky Pardubic rozhodla Dobruška o vítězství.

Druhý zápas proti B-týmu Hradce Králové začali muži o poznání lépe než úvodní sobotní utkání. V první třetině dokázali vstřelit branku a díky dobré defenzivě soupeři nedovolit skórovat ani jednou. Dobrá obrana pokračovala i ve druhé části zápasu a Dobruška zvládla přidat i další branku. Na tu dokázal Hradec už reagovat a o čtyři minuty později snížili stav na 1:2. Do konce třetiny však dobrušťáci ustáli i přesilovku a skóre se ve druhé třetině už neměnilo. Třetí část začali naši muži opět skvěle, když po minutě a půl přidali třetí branku v zápase. Rozhodující moment přišel v osmé minutě třetiny, kdy sudí nařídil další přesilovku pro Hradec. I tu ale Dobruška zvládla ubránit a naopak ihned po ní přidat čtvrtou branku. Minutu před koncem zkoušel soupeř hru v šesti, ale pátým gólem v zápase muži definitivně rozhodli o výsledku.

Z Vysokého Mýta tak, i přes velkou marodku která mužské áčko tento víkend postihla, muži vezou šest bodů za dvě zasloužené výhry. V tuto chvíli patři Dobrušce pátá příčka o bod před Trutnovem, se kterým se utkají na posledním turnaji právě o páté místo v tabulce. Tímto vás zveme na domácí turnaj, který se bude konat 22. 4. 2023 v nové hale Pulická, kde v posledních dvou zápasech sezóny přivítají dobrušťáci Letohrad B a Trutnov.

MUŽI B

FBC DOBRUŠKA B  x  SOKOL CHLUMEC N/C 9:1
FBC DOBRUŠKA B  x  FLORBAL NÁCHOD C 2:7

Béčko mělo na programu poslední turnaj v sezóně, ke kterému cestovali muži do Chlumce. Tam se utkali s domácím týmem o konečnou sedmou příčku v tabulce. Béčko si pro sedmou příčku šlo od začátku zápasu. V prvních dvou třetinách dokázali muži vstřelit šest branek a rozhodnout tak o vítězství. Třetí část se jedinkrát v zápase radovali chlumečti, jinak byla třetina poznamenaná několika vyloučeními i přes které dokázali naši muži ještě tři branky. Ve druhém zápase čekal nejtěžší soupeř a to už jasný vítěz královehradecké ligy Florbal Náchod C. V první části nedovolily obrany obou týmů útočníkům ani jeden pokus a Dobruška držela s lídrem vyrovnané skóre. Ve druhé části už se projevily kvality Náchoda a odskočil na skóre 3:1 v jejich prospěch. Třetí třetina skončila skoro podobným výsledkem a v posledním zápase sezóny muži odehráli sympatickou partii s konečným skóre 2:7.

První sezóna nově složeného týmu nakonec dopadla celkem dobře. Tým složený z nováčků i zkušených hráčů se po celý rok dával dohromady a nakonec z toho je sedmá příčka v tabulce královehradecké ligy.

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA  x  OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 4:7

Juniorky a jejich poslední venkovní výjezd v sezóně směřoval do Jičína pouze k jedinému zápasu se Rtyní. Do zápasu lépe vstoupily soupeřky, které se ujaly vedení už po minutě a půl. Dobruška dokázala srovnat po deseti minutách, ovšem mnohem více aktivnější soupeřky si vzaly vedení hned zpátky. Rozhodující druhou třetinu opět ovládly hráčky Rtyně, které přidaly další tři branky. Třetí část zabraly i dobrušské holky, bohužel to na body v tomto zápase už nestačilo.

Juniorky zakončují sezónu už tuto sobotu 15. 4. 2023 na domácí palubovce, kde se utkají s Kutnou Horou a Pardubicemi.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA  x  FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 11:7
FBC DOBRUŠKA  x  FBC LETOHRAD 12:5
FBC DOBRUŠKA  x  FBK JIČÍN 17:0

Poslední turnaj žákyň v sezóně, které si užily dobrušské holky na domácí palubovce. Nicméně v prvním zápase měly holky ještě v prvním poločase prázdninový mód. Do druhého poločasu už ale zapnuli a dokázaly přetlačit soupeře z Třebovska. Ve druhém zápase už začali žákyně makat od začátku a zvládly utkání proti Letohradu. Třetí zápas si na rozloučenou se sezónou otevřely holky střelnici proti Jičínu a zároveň zamkly svou branku a udržely čisté konto.

Holky tak připsaly devět bodů do tabulky a po posledním turnaji jim patří krásné čtvrté místo v tabulce.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se naposled v sezóně představili na domácí palubovce. V domácí hale se postupně utkali s Jičínem, Rtyní a Dvorem Králové n/L. Sestava našich kluků byla dost prořídlá vzhledem k četné marodce. Nicméně i v počtu 5+1 na obou hřištích kluci makali a ve všech zápase podávali dobré výkonu a odedřeli každé střídání.