Související zápasy

Muži opět úspěšní napůl, juniorky za čtyři body

V sobotou cestovali muži k rannímu zápasu do Jičína, kde měli na programu odvetu s týmy z obou konců tabulky - Jičínem a Lanškrounem. Juniorky v neděli bojovaly v Hradci Králové, kde se utkaly s Jičínem a Rtyní.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA  x  FBK JIČÍN  4:5

Sestava: Jiroud - Jirák, Chaloupka, Holeček, Hroch - Čtvrtečka, Matějů, Flegl, Grulich, Černý, Kollert D., Růžička, Hanuš, Janeček, Čejpa

Branky: Růžička, Čtvrtečka (Flegl), Grulich, Flegl (Čtvrtečka)

Muži chtěli po třítýdenní pauze vrátit porážku vedoucímu celku tabulky. V sobotním ranním zápase se ale jako první radovali jičínští, když si dobrušská obrana srazila míček do branky. Odpověď ale přišla o tři minuty déle, kdy se podařilo Dobrušce skóre srovnat. První třetina už směrovala ke svému konci a vypadalo to, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, ale devět vteřin před sirénou potrestali domácí další chybu v obraně a lehce přidali druhou branku. Do druhé třetiny ale nastoupila Dobruška odhodlaná výsledek zvrátit a do se povedlo už po dvou minutách, kdy dvěma brankami otočili skóre ve svůj prospěch. Vedení vydrželo ale pouhé dvě minuty, kdy soupeř dvěma slepenými brankami opět odskočil do vedení. Dobruška nehrála špatný zápas, ale ve druhé třetině se už nedokázala gólově prosadit. Navíc ji na konci třetina srazila dvě další vyloučení a soupeř nabídnutou dvojitou přesilovku využil a přidal pátou branku. Poslední třetinu se hnali dobrušťáci za vyrovnáním, v osmé minutě se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky, vytouženou pátou trefu ale bohužel přes velkou snahu nepřidali. S Jičínem tak i podruhé v sezóně prohráli.

FBC DOBRUŠKA  x  DRACI LANŠKROUN  15:2

Sestava: König - Jirák, Chaloupka, Holeček, Hroch - Čtvrtečka, Čejpa, Flegl, Grulich, Černý, Růžička, Hanuš, Kollert J., Janeček

Branky: Grulich (Černý), Chaloupka (Kollert J.), Černý (Grulich), Jirák (Hanuš), Čejpa (Čtvrtečka), Chaloupka (Růžička), Kollert J. (Hroch), Hroch (Grulich), Flegl (Čejpa), Grulich (Černý), Hroch (Jirák), Růžička (Grulich), Čtvrtečka (Čejpa), Růžička (Černý), Růžička (Černý)

Ve druhém zápase si muži spravili chuť a zastříleli si proti poslednímu celku tabulky. První třetina sice přinesla pouze dvě branky, ale pak se rozjel dobrušský brankostroj a muži tak pohodlně došli pro tři body.

Muži hlavně v prvním zápase předvedli poctivý a bojovný výkon, kdy i přes absenci několika opor dokázali s vedoucím celkem tabulky držet krok. V tuto chvíli se muži nachází na pátém místě tabulky a zbývá jim osm zápasů do konce sezóny. Další turnaj je čeká za dva týdny v dobře známe hale v Rokytnici v O. h., kde narazí na dva pardubické celky - Sokoli a SPV Pardubice.

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA  x  FBK JIČÍN  7:4
FBC DOBRUŠKA  x  OREL RTYNĚ  4:4

Juniorky po pětitýdenní pauze odehrál další dvě utkání. V prvním zápase proti Jičínu se dlouho holky nemohly dostat do tempa a zápas se zdál být dlouho dobu vyrovnaný. Na svou stranu ho dobrušské holky zlomily až ve druhé třetině třemi brankami. A i když Jičín dokázal se vždy přiblížit na rozdíl jedné branky, Dobruška dokázala vždy reagovat a odskočit a zápas dovést to vítězného konce.

Druhý zápas byl podstatně zajímavější a napínavější. Rtyně nastoupila do zápasu aktivněji a ve třetí minutě dokázala vstřelit dvě slepené branka. Což byl velký budíček pro naše holky, které od tohoto momentu začaly podstatně víc v zápase bojovat. Za dvě minuty dokázala Dobruška snížit skóre a ve dvanácté minutě už bylo srovnáno. Závěr třetiny ale patřil Rtyni, která se radovala ze třetí branky. Druhá třetina lépe vyšla Dobrušce, která překlopila skóre na svou stranu a vzala si poprvé vedení v tomto zápase. Vedení vydrželo sedm minut a soupeř dokázal srovnat skóre na 4:4. Ani jeden tým už nedokázal v tomto zápase vstřelit branku a tak se i podruhé v této sezóně rozcházejí týmy s remízou.