FBCDKAZŠ Horní
3:5(0:2,1:0,2:3)
so 7. 10. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 5. kolo

Muži nestačili na Hornety

V pátém utkání divize přivítali na domácí palubovce dobrušťáci favorita soutěže, brněnské Hornets.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x HORNETS BRNO 3:5 (0:2,1:0,2:3)

sestava: König (Jiroud)- Jirák, Chaloupka, Moravec, Flegl, Grulich V. - Holeček, Oubrecht, Černý, Kollert D., Grulich M. - Verner, Matějů, Kulhánek, Čejpa, Hejhal - Kollert J., Šmída
branky a asistence: Černý (Oubrecht), Moravec (Oubrecht), Oubrecht (Kollert D.)
zásahy brankářů:
 König - 24

Nástup do zápasu měl tentokrát lepší soupeř a po dvou a půl minutách potrestal poprvé dobrušskou obranu. Nicméně nadále byla hra na dobrušské palubovce poměrně vyrovnaná, domácí muži poctivě bránili a vyráželi do ofenzívy a tvořili si šance, bohužel bez gólového efektu. A tak si vzali slovo opět hosté, kteří proměnili nabídnutou přesilovou hru a po přesné střele k tyči zvýšili náskok na 2:0. Dobruška dál pokračovala ve snaze vstřelit první branku, ale v první části se to bohužel nepovedlo a vytvořené šance zůstaly nevyužity. Ve druhé třetině pokračoval podobný obrázek hry, dobrušťáci dřeli dozadu i dopředu a snažili se vstřelit kýžený gól, ale stále se nedařilo. Brněnští hráli zkušeně a hrozili hlavně z jednoduchého přechodu do útoku a rychlého zakončení. Dobrušská obrana však ve druhé třetině pracovala spolehlivě a branku soupeři nedovolila vstřelit. Jiskřičku naděje znamenala šťastná branka Černého v 35. minutě, když si míček za svá záda srazil hostující brankář. Dobrušťáci tak chtěli v poslední části dotáhnout soupeře a poprat se o body. Na začátku třetí části navíc ubránili druhou přesilovku soupeře, ale poté bohužel přišly dva rychle po sobě jdoucí direkty Hornetů, kteří odskočili na rozdíl tří branek a zápas se zdál ztracen. Domácí muži ale zabrali a hned minutu po brněnské brance zařídil snížení a druhou branku Dobrušky v zápase z přesilovky Moravec. Dobruška dál makala a hnala se za další brankou, nicméně čtyři minuty před dokázali brněnští vstřelit pátou branku v zápase. Dobrušťáci nesložili zbraně, a i přes závěrečné vyloučení dokázal Oubrecht v početní nevýhodě vstřelit třetí branku domácích. Ani závěrečná hra v šesti už Dobrušce nic nepřinesla a tak z pátého zápasu v divizi body neberou.

Zapomenout na prohru a poprat se o další body budou mít naši muži možnost hned za týden, kdy je čeká výjezd na hřiště aktuálního lídra tabulky Litomyšle.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): Dnes to bylo od nás odmakané utkání až do konce. Pro nás škoda, že jsme nedokázali proměnit naše šance abychom utkání zdramatizovali dřív. Děkujeme za zápas a děkujeme také našim fanouškům, kteří udělali zase skvělou kulisu! Těšíme se za dva týdny znovu doma!