Související zápasy

Muži i ženy A úspěšní napůl. Šest bodů berou dorostenky.

Celkem čtyři dobrušské týmy válčily o prvním únorovém víkendu ve svých zápasech. Podrobnosti najdete v krátkých reportech níže ve článku.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA  x  FTC VYSOKÉ MÝTO B  0:5
FBC DOBRUŠKA  x FBK JIČÍN  6:8

Druhé představení na domácím hřišti v sezóně znamenalo pro mužské áčko možnost potvrdit vzestupnou tendenci výkonů a také šest bodů z posledního turnaje. V prvním zápase turnaje je čekala rezerva divizního Vysokého Mýta, které měli naši borci co vracet. Zápas se odehrával spíše na polovině hostů, a domácí Dobruška si vytvářela dost střeleckých příležitostí. Vysokomýtští hrozili hlavně z ojedinělých protiútoků, ale dobrušská obrana jim odolávala. Poctivým výkonem si muži došli pro tři body, když dokázaly v každé třetině vstřelit alespoň jednu branku a zároveň soupeři nedovolili skórovat ani jednou.

Komentář domácích Černý Jan (Asistent trenéra):
Poctivý výkon. Díky soupeři za zápas.
Komentář hostů Král Tomáš (Vedoucí):
Děkujeme soupeři za zápas.

To druhý zápas chystal větší drama. Zatím pouze jednou v sezóně poražený Jičín se zdál být větším oříškem. Dobruška ale začala skvěle a v první třetině dokázala vstřelit dva góly, na které soupeř odpověděl pouze jedinou, dosti šťastnou, brankou. Když na konci první části přežili domácí i oslabení a minutu po začátku druhé třetiny se jim podařilo odskočit znovu o dvě branky, vypadalo to na skvěle rozehraný zápas pro Dobrušku. O pět minut déle bylo ale vše jinak. Jičínští nejprve využili výhodu trestného střílení a aby toho nebylo málo, byla jim nabídnuta dvouminutová přesilovka pět na tři. Jičín zkušeně obě tyto možnosti využil a najednou byl ve vedení 4:3. Pekelná třetina pro Dobrušku ale ještě nekončila. Domácí se snažili naskočit opět do utkání a skóre srovnat. Svou aktivitou si vynutili dvě přesilové hry. Obě ale skončily naprosto stejným zmarem a to brankou z hole Jičína, který těmito dvěma trefami zvládl v druhé části hry dát pět branek a otočit skóre ve svůj prospěch na 6:3. Domácí hráči chtěli ale necelé stovce přítomných diváků ukázat, že kůži nenechají lacino. Do třetí části tak nastoupili s odhodláním s výsledkem něco udělat. Po osmi minutách se konečně povedlo přetavit další nabídnutou přesilovku v branku. Bohužel po dalších třech minutách přišla další rána v podobě obdržené branky ve vlastní přesilovce. Dobruška to do konce zápasu zkoušela v šesti hráčích v poli. Dokázala se dostat ale vždy jen na dostřel dvou branek, na pátou branku domácích zareagovali i jičínští a dobrušťákům už zbyl čas jen an korigování skóre na konečných 6:8.

Od nás dobře odmakaný zápas, všechny zaslouží pochvalu za nasazení až do konce. Bohužel nás srazily laciné góly. Makáme ale dál, příště budeme lepší. Díky za zápas.
Komentář hostů Ouhrabka Pavel (Trenér):
Děkujeme soupeři, zápas byl vyrovnaný až do konce.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TJ ZNOJMO  0:1
FBC DOBRUŠKA x OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 4:1

Ženskému áčku se chýlí ke konci základní část. V ní měly na programu ještě poslední venkovní utkání ve Znojmě a čtvrtý společný zápas v sezóně se Rtyní. Na dohrávku do Znojma se ženy vydaly už v pátek odpoledne. K večernímu zápasu nastoupily skoro v plné sestavě, stejně jako domácí a tak se čekal vyrovnaný duel. To se portvrzovalo už od prvního buly. Za hlasité podpory z obou fanouškovských táborů dobývaly oba týmy branku soupeře. Ke gólu však nevedla žádná akce zúčastněných. Prvním brankovým zápisem v utkání se ale v druhé půlce první třetiny předvedly domácí hráčky, kterým pomohla nešťastná teč našich obránkyň, která změnila směr střely a putovala tak do dobrušské branky. Druhá třetina nabídla stejnou podívanou jako ta první. Hra ve vysokém tempu a výborné zákroky obou gólmanek, které nepustily za svá záda ani myš. Obě se dokonce předvedly proti trestnému střílení, se kterým si každá z nich poradila. Tempo utkání nepolevilo ani ve třetí třetině a Dobruška se hnala za vyrovnáním, štěstí ale nebylo tentokrát na jejich straně. Brankových příležitostí, tyček i dorážek z bezprostřední blízkosti bylo hromadu, ale ani jednu se nepodařilo za záda domácí brankářky protlačit. Ve krásném utkání, skoupém na branky, tak ženy ve Znojmě prohrály 0:1.