HipposFBCDKA
14:5(5:2,4:2,5:1)
so 11. 11. 2023 18:00 @ SH Na Bouchalkách Žďár n/S, Divize, 10. kolo

Muži dostali facku ve Žďáře

V sobotu se odehrálo další utkání divize. Muži cestovali do Žďáru k 11. kolu soutěže a chtěli navázat na dobrý výkon z minulého kola proti Třebíči.

MUŽI A

HIPPOS ŽĎÁR N/S x FBC DOBRUŠKA 14:5 (2:5,2:4,1:5)

sestava: Jiroud (König) - Holeček, Matějů, Moravec, Čtvrtečka, Flegl - Verner, Oubrecht, Duchek, Jirák, Grulich - Hejhal, Čejpa, Kulhánek, Šmída, Chaloupka - Černý
branky a asistence:
zásahy brankářů:
 Jiroud - 16, König - 8

Sobotní utkání začalo pro dobrušské barvy skvěle. Prvních několik minut dokázali hrát vyrovnaná part s domácím týmem a v šesté minutě dokonce vstřelit první branku v zápase. Po chybě domácí obrany se prosadil Flegl. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Unikající Duchek byl faulován a nařízení trestné střílení proměnil Moravec. Bohužel vedení dva nula a dobrá úvodní desetiminutovka bylo vše co jsme od dobrušťáků v první třetině viděli. Domácí dokázali snížit ve třinácté minutě, na kterou navázala půlminutovka hrůzy a kolaps obranné hry Dobrušky. V rozmezí 34 vteřin se domácí třikrát radovali a Dobruška byla na lopatkách. Poté dokonce musela bránit čtyřminutové oslabení a domácí byli na koni. Šílenou první třetinu ještě dokázali žďárští potrestat v závěru třetiny, když přidali v přesilové hře pátou branku. Druhou třetinou chtěli dobrušťáci odčinit kolaps z první třetiny. Začátek třetiny vypadal solidně, dokonce se podařilo snížit v přesilové hře Duchkovi. Ovšem poté v pohodě hrající domácí opět trestali hrubky Dobrušky a se štěstím přidali dvě branky. Poslední naději vykřesal v polovině hry Kulhánek, který po úniku vymetl šibenici. Ovšem Domácí v závěru třetiny přidali další dvě branky a před odchodem do kabin byl rozdíl už pětigólový. Třetí části vzaly všechny plány Dobrušky na zdramatizování zápasu za své už po třech minutách hry, když Hippos přidal lehce další dvě branky. Tento pohár hořkosti si ale museli dobrušťáci vypít až do konce, a tak nezbývalo nic jiného než třetí třetinu dobojovat. Hra vypadala ale stále stejně, s elánem hrající domácí trestali chyby Dobrušky. Skóre se do konce hry měnilo ještě čtyřikrát a zastavilo se na čísle 14:5 pro Žďár.

Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): Dneska jsme dostali lekci z produktivity. Kromě prvních deseti minut to dnes nebyl náš zápas. Musíme se srovnat s tím, že takhle přímočaře se divize hraje. Bohužel dnes jsme měli k bodům daleko. Těšíme se na odvetu, ve kterém budeme chtít Hipposu porážku vrátit. Díky za zápas.