Související zápas

FBC Dobruška
FBCDKASnipers
3:2(1:1,0:0,2:1)
so 4. 11. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 9. kolo
125_20231105_100042.jpg

Muži doma přehráli Třebíč

Áčko se po čtyřech zápasech, které vyšly bodově naprázdno, představili opět doma proti Snipers Třebíč. Gólově chudé utkání dokázali v závěru překlopit na svou stranu a vybojovat důležité tři body.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x SNIPERS TŘEBÍČ 3:2 (1:1,0:0,2:+)

sestava: König (Jiroud) - Holeček, Matějů, Moravec, Čtvrtečka, Flegl - Verner, Oubrecht, Duchek, Jirák, Grulich - Hejhal, Kollert J., Čejpa, Šmída, Kulhánek - Chaloupka
branky a asistence: Moravec (Čtvrtečka), Moravec (Oubrecht), Čtvrtečka (Matějů)
zásahy brankářů:
König - 14

V sobotní podvečer nastoupili naši muži k devátému kolu divizní soutěže. Na programu měli zápas proti družstvu Třebíče, která ještě minulou sezónu hrála svůj part v Národní lize. Naše áčko potřebovalo zabrat a po čtyřech zápasech bez výhry konečně také připsat body. Zápas začal pro dobrušské barvy dobře a už v prvním střídání se prosadil Moravec. Dále byla hra z obou stran celkem opatrná, ale v první části se domácí dostávali k několika zajímavým situacím, které ale bohužel zůstaly nevyužity. Až do desáté minuty putoval míček spíše po dobrušských hokejkách, avšak v půlce první třetiny nabídli domácí přesilovou hru hostům. Už to vypadalo, že dobrušťáci oslabení odbrání, ale nakonec se přeci jen třebíčští prosadili a srovnali stav utkání. Dobruška se poté opět snažila navázat na hru ze začátku utkání, ale branku jsme už do konce třetiny neviděli. Druhá část byla pro fanoušky defenzivního florbalu (co se skóre týče) asi nejpohlednější. Ve vyrovnané třetině dokázaly oba celky ubránit početní nevýhodu, ale také byly celky celkem skoupí na střelbu, když dohromady dokázali oba soupeři posbírat pouze osm střel na branku. Ve druhé třetině jsme tedy branku neviděli a rozuzlení čekalo na poslední část hry. V sedmé minutě třetí třetiny dostali dobrušťáci možnost další přesilové hry, kterou se napotřetí podařilo proměnit a Moravec přidal druhou branku v utkání a Dobruška byla ve vedení. Domácí hráli od druhé vstřelené branky velmi účinně. Drželi se na míčku a hrozili z dobře vytvořených šancí. Třetí a rozhodující branku se jim ale nedařilo přidat. Čtyři minuty před koncem utkání ale našel rozhodčí nohu domácího hráče v dobrušském brankovišti a nařídil trestné střílení, které hráč Třebíče nekompromisně proměnil. Stav byl tedy opět vyrovnaný a dobrušťákům začala závěrečná šichta. Po další minutě si ale aktivitou vybojovali domácí další přesilovou hru a dokonce dvojnásobnou, když prostestující hostující hráč byl vyloučen na 2+2 minuty. Dobruška tak měla velkou šanci zlomit utkání ve svůj prospěch. Po několika dobrých šancích se podařilo přesilovou hru proměnit Čtvrtečkovi, který vstřelil vítěznou branku utkání. Konec zápasu domácí zvládli a mohli se tak s přítomnými diváky radovat z prolomení série proher a vybojovaného vítězství. 

Další zápas čeká naše áčko již za týden, konkrétně ve Žďáru nad Sázavou, kde je čeká místní celek.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): Dneska pro nás těžké utkání. Vydrželi jsme ale v koncentraci po celý zápas a dokázali v rozhodujíích chvílích vstřelit branky. Škoda jen nevyužitých šancí z první třetiny. Ale tenhle zápas jsme potřebovali, abychom se znova nakopli a trochu nadechli. Těšíme se na další utkání. Děkujeme soupeři za zápas a našim skvělým fanouškům za podporu!
Komentář hostů Jonák Matěj (Asistent trenéra): Zápas výsledkově i tempem připomínal spíše fotbalové utkání. Zápas o 2 gólech v docela pomalém tempu. Vstup do první třetiny byl dobrý,škoda smolného gólu. Konečně jsme odstranili individuální chyby v rozéhrávce. Bohužel koncovka je stále velký problém, se 2 góly se vyhrává těžko. Děkujeme soupeři a divákům. Chválím krásnou halu :)