Související zápasy

Muži A vstoupili do sezony skvěle!

V neděli započali muži A své působení v letošní ligové sezóně. Po loňském postupu do nejvyšší krajské soutěže tak muži odehráli první souboje v této lize.

FBC DOBRUŠKA x IBK HOLICE 9:2 | (3:0,4:0,2:2)

sestava: König - Oubrecht, Chaloupka, Holeček, Hroch - Moravec, Grulich, Černý, Jirák, Flegl, Janeček, Hanuš, Čejpa, Kollert

Velká očekávání měl tým mužů před prvním zápasem. Do nové sezóny chtěli chlapi vkročit úspěšně a prvním soupeřem k tomuto kroku jim byl celek Holic, který stejně jako náš tým mužů postoupil do Regionální ligy, ovšem z pardubické části soutěže. Byl tak k vidění souboj dvou posledních mistrů krajských lig. Hra začala ve slušném tempu, na soupeři bylo znát, že chce hrát aktivně a napadal vysoko, vytvořili si také první šance zápasu, když po dvou minutách orazítkovali Holice tyč. Prvním zlomem zápasu byla první nabídnutá přesilovka pro Dobrušku. Tu premiérovým ligovým gólem za dobrušské muže využil Chaloupka a Dobruška šla do vedení. Do konce třetiny přidali naši muži ještě dvě branky, když se trefil Moravec a Hanuš, a položili tak dobrý základ k prvním třem bodům. Druhou třetinu začala Dobruška oslabením už po minutě hry. Paradoxně hra ve čtyřech přinesla další branku dobrušských, když si v početní nevýhodě udělal výlet na soupeřovu polovinu Oubrecht, a backhandem trefil čtvrtou branku. V následujících třech minutách se Dobruška radovala z branky ještě dvakrát, trefil se Hroch a oslabení odčinil gólem Flegl. Konec třetiny ještě rozhodily tempo hry dvě vyloučení, po jednom na každé straně. Holická přesilovka zůstala nevyužita, za to tu dobrušskou využil Grulich. Po dvou třetinách tak bylo zaděláno na úspěšný vstup do sezóny a na tabuli svítilo skóre 7:0. Pokyny do třetí části byly jednoznačné, mít pod kontrolou hru na míčku a být pozorní do obrany. Bohužel začátek třetí třetiny znamenal opět vyloučení a třetí přesilovku Holic, kterou už tentokrát využili a to jim vlilo novou energii do žil. V dalších střídáních byl soupeř aktivnější a přidal druhou branku. Poté Dobruška opět zabrala a vrátila se ke hře z prvních dvou třetin a k poctivé obraně. Zbytek zápasu už Dobruška nedovolila Holicím skórovat a naopak druhým zásahem v zápase se blýskli Oubrecht s Chaloupkou a určili konečné skóre zápasu.

FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE 9:5 | (3:1,5:3,1:1)

sestava: König, Oubrecht P. - Oubrecht V., Chaloupka, Holeček, Hroch - Moravec, Grulich, Černý, Jirák, Flegl, Janeček, Hanuš, Čejpa, Kollert

Druhý zápas hráli muži proti tradičnímu účastníkovi regionální ligy - HAGA Pardubice. Soupeř v tomto zápase nenapadal tak jako v prvním klání Holice, nicméně v tomto utkání muži poznali, že v této sezóně budou narážet na spoustu zkušených týmů a hra bude rozhodně tvrdší, než na co byli zvyklí. V první části soupeř hrozil ze secvičených krosových sehrávek na střed, a jednu z prvních také využil a šel v sedmé minutě zápasu do vedení. S vyrovnáním skóre dobrušťáci dlouho nečekali, hned po pár vteřinách vzal výhodu brankového vedení soupeři Flegl. V tomto zápase dobře fungovala dobrušská rozehrávka a přechod do útoku. Chvíli po vyrovnávací brance se z poloviny hřiště trefil Oubrecht tvrdou střelou k tyči, když právě využil dobré rozehrávky celé pětky. Ještě před koncem třetiny se znovu Oubrecht postaral o připravu gólovky Fleglovi, který se do prázdné branky nemýlil. Druhá třetina v tomto utkání znamenala osmigólovou přestřelku. Nejprve trochu vymyšlené samostatné střílení proměnili pardubičtí hráči a stáhli tak náskok Dobrušky. Poté se ale postupně trefili Kollert, Černý a Janeček a znovu soupeři odskočili. Haga ale zbraně nesložila, dvě slepené branky a zase bylo zaděláno na drama. Konečné slovo si v této třetině vzali ale Oubrecht s Chaloupkou a přidali dvě branky a zvýšili náskok opět o čtyři branky. Poslední část zápasu byla trochu opatrnější a na góly i chudší. Zápas byl už tak trochu rozhodnutý a dobrušťáci si hlídali vedení. Oba aktéři přidali po jedné brance, za Dobrušku určil finální skóre zápasu Grulich.

Z úvodního turnaje tak muži vezou zasloužených šest bodů a vstup do sezóny jim vyšel náramně. Zápasy určitě ukázaly na čem dál pracovat, ale nasazení a přístup k utkáním jsou dobrým základem pro další práci v této sezóně.