so 14. 10. 2023 20:00 @ MSH Litomyšl, Divize, 6. kolo

Šesté kolo poslalo naše muže na palubovku vedoucího celku tabulky - Litomyšle.

FLORBAL LITOMYŠL x FBC DOBRUŠKA 9:3 (5:1,3:2,1:0)

sestava: König (Tuček)- Jirák, Oubrecht, Moravec, Čtvrtečka, Černý - Holeček, Matějů, Flegl, Kollert D., Čejpa. - Hejhal, Chaloupka, Kollert J.
branky a asistence: Flegl (Kollert D.), Černý (Moravec), Čtvrtečka (Moravec)
zásahy brankářů:
König - 5, Tuček - 8

Další utkání v divizi mužů čekal naše borce lídr tabulky, který doposud ztratil pouze bod. A bylo to na hřišti znát od prvního momentu, soupeř se ujal vedení hned v první minutě. I nadále byl na míčku spíš soupeř a hrozil ze svých rychlých souher. Dobrušťáci se po úvodu ale trochu otřepali a dokonce si vynutili přesilovou hru. Ta zůstala nevyužita ale v zápětí se prosadil Flegl a srovnal stav na 1:1. Bohužel to bylo vše co dobrušťáci v první třetině předvedli. Domácí přidali v osmé minutě dvě slepené branky a i dál vládli na hřišti. Naši borci sice občas našli skulinu v litomyšlské obraně, avšak svoje šance neproměnili. Ještě hůře bylo pro Dobrušku v posledních dvou minutách, kdy soupeř znovu trestal a přidal čtvrtou a pátou branku. Dobruška se snažila hodit první třetinu za hlavu a jít bojovat v utkání dál, ovšem vítr z plachet sebral hned první útok domácích a jejich šestá branka. Do půlky zápasu v pohodě hrající Litomyšl přidala dvě branky a s dobrušťáky bylo zle. Malou vzpruhou bylo ubráněné oslabení a zlepšený výkon na konec druhé třetiny, kdy dobrušťáci vstřelili dvě branky, konkrétně Černý a po standartní situaci Čtvrtečka. Poslední část hry začla opět vyloučením našich mužů, které ale dobrušští borci opět ubránili. Domácím už dovolila Dobruška ve třetí třetině už jen jednu branku a zlepšenýmu výkonu chybělo už jen proměnit vytvořené šance. Mužské áčko tak prohrálo vysoko 9:3 a rozhodně mají naši borci na čem do příště pracovat.

Zlepšený výkon budou chtít předvést už za týden při domácím zápase v sobotu od 18:00 proti týmu FbK Orlicko-Třebovsko. Tímto vás všechny na utkání zveme. Přijďte povzbudit naše borce!