FBCDKADKL
2:8(0:4,1:4,1:0)
ne 3. 9. 2023 19:30 @ SH Pulická Dobruška, Pohár, 4. kolo

Konečná v poháru pro muže

Třetí kolo poháru a divizní soupeř ze Dvora Králové nad Labem znamená stopku pro naše mužské áčko a v poháru již nepokračují.

FBC DOBRUŠKA x TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L  2:8 (0:4,1:4,1:0)

sestava: Jiroud (König)- Jirák, Chaloupka, Moravec, Flegl, Kulhánek -  Matějů, Šmída, Černý, Grulich, Kollert D. - Čejpa,Růžička, Hejhal - Verner, Kollert J.
branky a asistence:
Hejhal (Růžička), Černý (Moravec)
zásahy brankářů:
 Jiroud - 7, König - 16

Dobruška se v nové sezóně představila konečně na domácí palubovce, kde ji z hlediště povzbuzovalo skoro 150 diváků. Domácí ale nezačali dobře, už ve čtvrté minutě se prosadili hosté střelou na bližší tyč od mantinelu. Domácí se těžko dostávali do šancí, a soupeř hrozil spíše po chybách. Další takovou využil na začátku deváté minutě opět Dvůr, když trestal ztrátu míčku na polovině hřiště. O minutu později se královedvorští prosadili další střelou od mantinelu a v polovině třetiny to bylo už 0:3 pro hosty. Domácí se ve zbylé části první třetiny dostali více do hry a nekupili takové chyby, nicméně do útoku to bylo od Dobrušky málo. K tomu navíc dvacet vteřin před sirénou využili přesilovku hosté, a důrazem ve velkém brankovišti si zajistili čtyřgólové vedení.

Do druhé třetiny šli dobrušťáci odhodlaní s výsledkem něco udělat, impuls v podobě změny v brankovišti zpočátku vypadal že vyjde, už po minutě snížil z rychlého protiútoku Hejhal. Poté přišel ale další zmar domácích, dvě chyby v obraně Dvůr nekompromisně potrestal a v rozmezí půl minuty přidal dvě branky. Další část druhé třetiny byla rozhozená dvěma vyloučeními, poté si vzali slovo opět hosté a přidali sedmou branku opět po nedůrazu v dobrušském brankovišti. Ještě víc zle bylo o dvě minuty poté. Dobruška měla šanci udeřit z přesilové hry, avšak hosté vypíchli rozehrávku a z rychlého útoku vstřelili osmou branku v zápase. Dobrušce se tato třetina také nepovedla.

Třetí třetina se zdá být po výsledku jako dobrušská nejpovedenější, vyhráli ji díky využité přesilovce 1:0. Nicméně to bylo, co se útočné hry, od domácích hodně málo. V obraně byla Dobruška třetí část nejpoctivější a soupeř již neskóroval, ale v útoku se domácí trápili.

Prohra a konec v poháru ve třetím kole je i tak ale velmi dobrou zkouškou před blížícím se prvním zápasem divize. Rozhodně ukázal na čem je třeba dál pracovat.
Již tuto sobotu otevírají muži novou sezónu, cestují do Světlé nad Sázavou, kde se utkají s Havlíčkovým brodem. Všechny diváky a fanoušky pak zveme na první domácí divizní zápase, který se bude konat příští pátek od 19:30 v hale Pulická v Dobrušce, soupeřem bude domácím Vysoké Mýto.