FBCDKAVšestary
8:3(1:2,4:0,3:1)
so 18. 11. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 11. kolo

Domácí reparát vyšel na jedničku!

Muži chtěli v sobotním utkání odčinit vysokou porážku ze Žďáru v minulém kole. V rámci uzavření první poloviny divizní soutěže přivítali na domácí palubovce čtvrtý tým tabulky s nejlepším útokem soutěže, FBŠ Všestary.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FBŠ VŠESTARY 8:3 (1:2,4:0,3:1)

sestava: Tuček (Jiroud) - Jirák, Matějů, Moravec, Čtvrtečka, Flegl - Chaloupka, Oubrecht, Duchek, Kulhánek, Černý - Kollert J., Večeřa, Grulich, Holeček, Verner
branky a asistence: Moravec (Čtvrtečka), Čtvrtečka (Moravec), Černý (Oubrecht), Moravec (Duchek), Flegl (Moravec), Duchek, Černý (Grulich), Flegl (Čtvrtečka)
zásahy brankářů:
 Tuček - 22

Po dvou týdnech se mužské áčko opět představilo doma. Jedenáctý zápas v divizi znamenal poslední setkání týmů, které se ještě v soutěži nepotkaly. Dobrušťáci měli jasný a nelehký úkol, proti nejútočnějšímu týmu ligy zabojovat o nutné body a odčinit debakl z minulého kola. Utkání začalo svižně, a nástup se Dobrušce vůbec nepovedl. Všestarští předvedli v prvních dvou střídáních proč jsou obávaným útokem v divizi. Hned dva rychlé tresty a po třech minutách to bylo 0:2. Domácí se poté oklepali a přepnuli konečně do zápasového režimu. Poctivější obrana a včasný přístup k hráčům znamenala vyrovnání obrazu hry a dobrušťáci začali být také nebezpeční do útoku. V patnácté minutě se snaha Dobrušky přetavila v první branku, když využil důraz před brankou Moravec. Zvýšená aktivita našich mužů si vykoledovala v závěru třetiny přesilovou hru. Domáci borci ji však nestihli už do konce třetiny využít a tak se šlo do šatech za vedení hostů. Početní výhoda pokračovala ještě minutu i ve druhé části hry, ale dobrušťáci ji nedokázali využít. Hra dále pokračovala a domácí se hnali za vyrovnáním. Zlepšená hra Dobrušky pokračovala a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Tu vstřelil po rychlém protiútoku v deváté minutě Čtvrtečka po přihrávce Moravce a nastartovali tak dobrušský obrat. O dvě minuty déle zopakovali rychlý kontr Oubrecht s Černým a Dobruška už vedla. Konec druhé třetiny byl ještě veselejší, když další dvě branky přidali Moravec a Flegl a domácí tak po prostřední části hry vedli už 5:2. Poslední část chtěli dobrušťáci odehrát jako doposud a před více než 120 diváky dotáhnout zápas k vítěznému konci, avšak v této části začali být hosté více aktivnější a opět se tak bojovalo o každý centimetr hřiště. V osmé minutě přišlo snížení stavu od hráčů Všestar, kteří se prosadili po chybné rozehrávce našich borců, ale o tři minuty přinesl na střídačku klid Duchek, který zkušeně proměnil trestné střílení. Hosté se dál snažili prosadit, ale domácí obrna už fungovala spolehlivě. Když o tři minuty déle přidal sedmou branku Černý, vypadalo to už s Dobruškou velmi dobře. Poté sice museli dobrušťáci ubránit přesilovou hru Všestar, ale i to se povedlo a tak čtyři minuty před koncem zápasu stále svítilo příznivé skóre pro Dobrušku. Ani závěrečná hra v šesti hostujícím hráčům nepomohla a domácí si navíc vysloužili další nájezd, tentokrát však zůstal neproměněn. Finální tečku za zápasem dal půl minuty před koncem Flegl, který doťuknul nahození Čtvrtečky. Reparát za bídu ve Žďáře tak byl složen tím nejlepším možným způsobem. Divize je ve své půlce a naši borci jsou na sedmém místě s 16 body. Těžká práce je však čeká hned za týden, kdy zavítají na úzkou palubovku do Vysokého Mýta.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): První dvě střídání pustili hosté kolotoč, ale ani jsme na něj nestihli naskočit a už to bylo 0:2. Pak se nám ale podařilo přepnout a začít makat. Od nás odedřené utkání, od takového výkonu se musíme odrazit a předvádět ho pradivelně. Díky soupeři za dobrý zápas plný nasazení. A děkujeme našim skvělým fanouškům za podporu!
Komentář hostů Freiberg Jan (Trenér): Dobrý den, dnes jsme hráli v Dobrušce, bohužel ale jen dvě třetiny. Byla to první a poslední třetina. Ve druhé jsme byli pryč. Většinou se to stává za stavu, kdy vedeme o hodně golů, ale dnes jsme to zvládli za stavu 2:1 pro nás. No a výsledek už znáte. Dnes tu mám hodně zdravic. Tak že zdravím kluky, co nemohli. Pak zdravím fanoušky, co přijeli. Taky zdravím fanoušky, co nepřijeli. Zdravím majitele Martina Suchánka. Zdravím delegáta, co nepřijel. Zdravím do Všestar. Zdravím manželky a přítlekyně. Zdravím naše děti. A taky zdravím Romana Kremeníka z Hradce. Mějte se dnes moc fajn. Zdary zdary Všestary. Nashledaou. PS: Za týden doma a měj knír.