so 11. 11. 2023 17:30 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 10. kolo

FBC DOBRUŠKA x FBC KUTNÁ HORA 5:1 (2:0,1:0,2:1)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Jedličková, Bartošová, Kyšková, Fleglová, Nádeníková
branky a asistence:
Kyšková, Horáková, Bartošová (Fleglová), Eimannová (Bašová M.), Kyšková (Bartošová)
zásahy brankářů:
Špačková - 16

Sobotní podvečer se pro naše ženy nesl v duchu dalšího domácího utkání, ve kterém od 17:30 hostily čtvrtý celek východní části tabulky z Kutné Hory. Začátek zápasu probíhal o něco pomaleji, než jsou možná domácí fanoušci zvyklí, skóre otevřela domácí Kyšková až v 10. minutě. Pak už se utkání neslo dle papírových předpokladů a první třetina skončila za stavu 2:0 pro domácí, když druhou branku přidala Horáková. Druhá třetina byla gólově opět o něco chudší a Dobruška si připsala pouze jednu branku, o kterou se postarala Bartošová. Do třetí části zápasu ženy vstupovaly s náskokem tří gólů, který domácí Eimannová krátce po začátku navýšila už na 4:0. Hostům Dobruška vzápětí dovolila jeden gól, a na konečných 5:1 pak upravila druhou brankou v zápase Kyšková. Dobrušské ženy tak prodloužily vítěznou šňůru už na 10 zápasů a drží dál první místo v tabulce.

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Trenér): Dnes jsme si zápas poctivě odmakali a odbojovali. I když nás občas trápily nepřesnosti, tak jsme našim skvělým divákům nadělili svatomartinskou výhru, která byla zasloužená a celkem přesvědčivá. Průběh zápasu jsme měli pod kontrolou, za což hráčky chválím. Děkuji soupeři za utkání a snahu hrát florbal, do dalších zápasů přeji hodně štěstí.
Komentář hostů Štursa David (Trenér): Hodnocení je jednoduché, bojovnost proti takovému soupeři nestačí. Soupeř byl florbalově lepší a zaslouženě vyhrál. Nezbývá než mu poblahopřát k vítězství. My máme o čem přemýšlet.