Související zápasy

FBC Dobruška
39_20221024_094829.jpeg

Čtyři mládežnická družstva o víkendu v akci, juniorky stále první

Přípravka, mladší žáci a žákyně, dorostenky a juniorky. TI všichni se představili tento víkend. Níže najdete report ze všech hraných turnajů našich družstev.

PŘÍPRAVKA

Druhý turnaj přípravky v sezóně ukázal, jak rychle se naši nejmenší zlepšují. Každý trénink je znát a každý zápas je posunuje v jejich dovednostech zase dál a dál. Tentokrát měli premiéru i naši mladí trenéři, kteří turnaj zvládli. V sobotu kluci i holky hráli turnaj ve Rtyni a měli možnost si zahrát proti Hořicím, Rtyni, Hradci Králové a Jaroměři a získali tak další zkušenosti.


MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se představili také ve Rtyni, ale oproti přípravce hráli svůj turnaj v neděli. Turnaj trochu pokazila četná zranění našich hráčů, ale všichni budou naštěstí v pořádku a dají se rychle dohromady. Jinak herně turnaj mladším žákům vyšel a trenéři si pochvalovali pěkné výkony ve všech třech zápasech, které se hrály proti Trutnovu, Dvoru Králové a domácí Rtyni. 


MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

První turnaj v sezóně se konal v Hostinném, kde holky hrály proti 5 týmům - 2x Jičín, Hořice, Hostinné a Hradec Králové. Turnaje se účastnily holky, které již mají zkušenosti z loňského roku. Všechny zápasy odmakaly na 100% a jelikož nemají gólmana, tak si téměř každá vyzkoušela, jaké je to být v bráně.


DOROSTENKY
FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ 3:4
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 6:5

Na sobotní turnaj v Přelouči jely dorostenky doplněné o starší žákyně, které se pomalu učí hrát na velkém hřišti a zápasy za dorostenky jim s přechodem do vyšší kategorie určitě pomůžou. V prvním zápase začaly holky skvěle a vedly o dvě branky, bohužel ale vedení nevydrželo a soupeř v druhé části zápasu se hnal za vyrovnáním a v závěru dokázal ještě otočit skóre ve svůj prospěch. Druhý zápas zvládaly holky lépe a po celou dobu utkání dokázaly být lepším týmem, ale drama pro diváky si nechaly na poslední třetinu, když soupeř dokázal stáhnout náskok našich děvčat na rozdíl jediné branky. Víc se ale soupeři nepovedlo a holky tak vezou z Přelouče vítězství.

Druhý turnaj dorostenek herně zase posunul holky dál. Většina hráček se na velkém hřišti stále rozkoukává, ale každý zápas pomáhá a holky se zlepšují.


JUNIORKY
FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ 4:0
FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE 7:0

Velká část dorostenek mělo náročný víkend a po sobotních zápasech v Přelouči si daly holky repete a v neděli sehrály společně s dalšími juniorkami domácí turnaj v Dobrušce. V prvním zápase to z dobrušské strany nebyla ta super hra, kterou se prezentovaly na posledním turnaji v Kolíně, hodně upracovaná mezihra a hodně těžko se holky dostávaly k zakončení. Přesto dokázaly po celý zápas držet vedení z první třetiny. O trochu zlepšená hra se dostavila ve třetí třetině, kde se podařilo dalšími třemi góly odskočit a dotáhnout utkání do vítězného konce. Druhý zápas se hrál hodně na jednu branku, juniorky byly při chuti a oproti prvnímu zápasu se dostávaly více k zakončení a to bylo znát i na skóre. Soupeř hrozil z protiútoků, ale v neděli si gólmanka Dubská řekla, že za svá záda žádný míček nepustí ani v jednom zápase. To také dodržela a připsala tak dvě nuly do kolonky statistik, spoluhráčky v poli k tomu přidaly další branky a bylo z toho další vítězství.

Juniorky tak stále drží neporazitelnost a první místo v tabulce. Na další turnaj ale budou čekat až do 3. 12. 2022.