DačiceFBCDKA
3:9(1:5,2:2,0:2)
ne 8. 1. 2023 14:00 @ SH Dolní Cerekev, 1. liga žen, 19. kolo

Čtvrté vítězství v řadě pro ženy A, v akci také mladší žákyně a elévové

Hned první lednový víkend se rozjely soutěže Českého florbalu. Za Dobrušku se představila tři družstva - mladší žákyně, elévové a ženy A. Krátký report najdete níže.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x  TJ CENTROPEN DAČICE  9:3 (5:1, 2:2, 2:0)

Ženské áčko navázalo na dobrou formu z konce roku a připsalo si další výhru. V trochu okleštěné sestavě ženy cestovaly do haly v Dolní Cerekvi k dalšímu zápasu 1. ligy - odvety proti Dačicím, které v říjnu v domácím utkání doslova smetly šestnácti brankami. Doma ale Dačice v poslední době dokázaly obrat o body i některé favority, a tak se dobrušťačky musely mít na pozoru. Sestavu díky absentujícím juniorkám startujících na švédské Gothii a dvou dalších absencí základní sestavy, doplnily hráčky B týmu, které ještě nedávno za áčko nastupovaly. Do Dolní Cerekve naše ženy cestu znají z dob, kdy tu hrálo jihlavské FBŠ, se kterým se Dobruška pravidelně v 1. lize potkávala. A že toto hřiště mají naše ženy zdá se v oblibě hovoří i statistika samých výher z této palubovky. V zápase tuto statistiku nechtěly naše ženy pokazit a do první třetiny vlétly ve velkém stylu. Vypracovaly si pět branek a inkasovaly pouze jednou. Ve druhé části sice soupeř dokázal držet chvíli krok a tuto třetinu se týmy rozešly do kabin v poměru 2:2. Ve třetí třetině si ale dobrušské ženy náskok pohlídaly a soupeři nic nedovolily. Samy ještě přidal dvě branky a bylo z toho druhé vítězství proti Dačicím v této sezóně a čtvrtá výhra v řadě, která ženy drží šest kol před koncem v první čtyřce v ligové tabulce.