Související zápas

FBC Dobruška
Vysoké MýtoFBCDKA
8:4(2:1,2:2,4:1)
so 25. 11. 2023 19:30 @ SH Domova mládeže Vysoké Mýto, Divize, 12. kolo
135_20231127_092616.jpg

Bojovný výkon na body nestačil

Druhou půlku soutěže načali muži sobotním zápasem ve Vysokém Mýtě.

MUŽI A

FTC VYSOKÉ MÝTO x FBC DOBRUŠKA 4:8 (2:1,2:2,4:1)

sestava: König (Jiroud) - Jirák, Matějů, Moravec, Jiruška, Flegl - Chaloupka, Oubrecht, Grulich, Kollert, Čejpa - Holeček, Kollert J., Bárta, Barilla, 
branky a asistence: Moravec (Matějů), Flegl (Moravec), Oubrecht (Matějů), Flegl (Jirák)
zásahy brankářů:
König - 28

Do Vysokého Mýta odjelo mužské áčko bojovat o další body do tabulky. K dlouhodobým marodům (kterých je bohužel letos jak máku) se přidali další nemocní a zranění a do Mýta tak dostali povolávák posily z B a C týmu, kteří tým doplnily na sobotní zápas. Na úzkém hřišti ve Vysokém Mýtě byl k vidění od počátku zápas ve vysokém tempu, kdy se oba týmy dostávali do prvních šancí. Z první branky se radovali domácí v desáté minutě, odpověď z hole Moravce přišla o pět minut později. Vedení a náskok do druhé třetiny si pro sebe vzali domácí o minutu později. Prostřední část zápasu se rozjela gólově už od počátku. Během minuty a půl vysokomýtští odskočili o další dvě branky. S rychlou reakci přispěchal Flegl, který zkorigoval skóre. Poté přišla další těžká chvíle pro dobrušťáky, dvojnásobné vyloučení a dvouminutová přesilová hra domácích. Tu naši borci dokázali ubránit a dokonce si i vytvořit svou šanci, skóre se ale neměnilo. V závěru třetiny si i Dobruška vykoledovala přesilovou hru, kterou také gólem Oubrecht proměnil a určil stav zápasu po druhé části, 3:4. Třetí třetina začala opět gólově, bohužel ale z hokejek domácích hráčů, kteří odskočili opět do dvoubrankového vedení. Poslední změna skóre z dobrušské strany přišla v šesté minutě od Flegla. Více se ale dobrušťákům již nepovedlo. Vysokomýtští přidali šestou branku v půlce třetí části a Dobrušce nepomohla ani snaha stáhnout skóre při závěrečné hře v šesti a naši muži naopak ještě inkasovali dvě branky do odkryté klece. 

Šance na další body bude už tento pátek v domácím prostředí, kdy od 19:30 budou naši muži hostit Letohrad. 

Komentář hostů Jirák Jan (Trenér): Na horké stísněné půdě ve Vysokém Mýtě se vždy hraje velice těžko. Ale chtěl bych pochválit náš tým za přístup k zápasu, a že jsme bojovali až do konce. Dále bych chtěl poděkovat fanouškům za skvělou atmosféru a soupeři a rozhodčím za skvělý a férový zápas. Teď hrajeme 2 zápasy na naší domácí půdě s Letohradem a Hradcem Králové. Myslím, že pokud navážeme na tento výkon a zlepšíme koncovku, tak nás body neminou.
Komentář domácích Dejdar Aleš (Vedoucí):
Dnešní zápas jsme měli konečně pod kontrolou od začátku až do konce. Celý zápas jsme výborně plnili taktický pokyny. Pochvala pro všechny hráče, dnes tu odvedli velmi svědomitý výkon. Chtěl bych poděkovat soupeři za sympatickou hru. I našim výborným divákům kteří pro nás vytvořili opět skvělou atmosféru.