FBCDKASK Jihlava
2:9(1:3,1:3,0:3)
ne 21. 1. 2024 16:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 18. kolo

Ani potřetí muži na Jihlavu nevyzráli

Třetí setkání dobrušského týmu s Jihlavou v této sezóně ani tentokrát nevyznělo vítězně pro červenobílé barvy a muži doma prohráli vysoko 2:9.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x SK JIHLAVA 2:9 (1:3,1:3,0:3)

sestava: König (Jiroud) - Jirák, Matějů, Moravec, Čtvrtečka, Duchek - Oubrecht, Holeček, Černý, Cvejn, Grulich M. - Chaloupka, Kulhánek, Kollert J., Hejhal, Čejpa - Grulich V.
branky a asistence: Holeček (Duchek), Duchek (Matějů)
zásahy brankářů: König  - 9, Jiroud - 8

Netradičně nedělní utkání začalo vlažně. I přes úvodní šance Dobrušky se z první branky radoval soupeř, kdy se ujal vedení po šťastné teči. Dobrušťáci se také hnali za svou první branku v utkání, ale několik slibných ani těch vyložených šancí neproměnila, byť dvakrát orazítkovala tyč. A tak si vzali slovo hosté, kteří dvěma střelami z půlky hřiště v rozmezí minuty se jednoduše radovali z tříbrankového vedení. Branku naděje vstřelil minutu před koncem třetiny Holeček, který našel skulinu u pravé tyče brankáře hostí. Stav 1:3 trval dalších osm minut druhé části, než se opět trefili hosté. O dvě minuty později ještě snížil Duchek, to bylo ale do konce zápasu od Dobrušky bohužel vše. Jihlava po chybách přidala do konce druhé třetiny další dvě branky. Třetí třetina byla z pohledu domácích zmar. Zkušení hosté se drželi na míčku a nepouštěli dobrušťáky k míčku a vůbec k ohrožení branky. Sami naopak přidali další tři branky a došli si pro výhru 9:2. Mužům se tak tento zápas nepovedl, šanci na reparát mají hned tuto sobotu v dalším důležitém utkání na hřišti Třebíče.

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Asistent trenéra): Ospalý začátek zápasu předznamenal dnešní nevydařený výkon. Po tříbrankovém náskoku soupeře se nám podařilo dotáhnout na rozdíl dvou branek, nicméně soupeř vždy dokázal rychle zareagovat. Náš výkon dnes nebyl dobrý, soupeř byl pohyblivější a technicky velmi dobře vybavený. Dnes to byla zasloužená facka, ze které se musíme dostat sami svoji pracovitostí a pílí. Děkujeme divákům za podporu, soupeřům za férovou hru a přejeme šťastnou cestu.