Související zápasy

FBC Dobruška
9_20220905_141931.jpg
20_20220919_100139.png

Áčko žen má vybojovanou třetí výhru v řadě, béčko žen zvládlo domácí premiéru na výbornou

Další hrací víkend a nová domácí hala v Dobrušce opět ožila florbalem. V sobotu se tu odehrál turnaj 2. ligy žen, který hostilo naše B družstvo žen. V něděli se představily ženy A ve Rtyni v Podkrkonoší.

OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ x FBC DOBRUŠKA  | 3:5 (2:1,0:3,1:1)

Třetí ligové utkání v sezóně odehrálo ženské áčko s dobře známým celkem ze Rtyně. Zápas se hrál v neděli večer a i tomu odpovídal začátek utkání. Do tempa se oba celky v první části moc nedostaly. Domácí urputně bránili a bořili hru a dopředu se snažili hrozit z protiútoků. To se jim v první části dařilo a dvakrát skórovali. Naopak našim ženám vázla rozehrávka a bez pohybu se těžko tvořily šance ke skórování. Do druhé části se ale už naše ženy probraly a zlepšily pohyb na hřišti. Tlak na srovnání skóre byl přibržděn ještě dvěma vyloučeními Dobrušky, ale hru ve čtyřech holky zvládly a dokonce se jim podařilo v početní nevýhodě srovnat stav skóre. Po úspěšně odbráněných oslabeních korunovaly ženy zlepšenou hru ve druhé třetině dalšími dvěma góly a otočily vývoj utkání. Třetí třetina se nesla v podobném duchu, bohužel střelecká forma i trochu štěstěna nebyla přibalena na tento zápas do batohu a tak byl stav stále pouze o dvě branky, i když to mohlo být daleko více. Drama ze zápasu dokázaly ještě ženy udělat deset minut před koncem darovanou brankou soupeři, a tak se dohrávalo s těsným vedením Dobrušky. Nicméně naše ženy poctivě bránily a útoky soupeře povětšinou zastavily už v zárodku, a i když soupeř minutu před koncem stáhl svou brankářku a hrál v šesti, větší šanci si nevypracoval. Naopak po jednom z dobrých bloků naše holky potvrdily vítězství střelou do prázdné branky. Zápas byl hodně upracovaný, ale důležité tři body si ženy odvážejí po zásluze domů. 

Komentář domácích Krýsl Miloslav (Trenér):
Chtěli jsme se vyvarovat chyb z minulých utkání a využít většího počtu v sestavě a to se nám vydařilo. I přesto, že jsme prohráli, tak jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem a minimálně ten bod jsme si za dnešní výon zasloužili. Takto když budeme hrát a přidáme tomu více na střelbě, tak budeme spokojeni. Polevení ve druhé třetině nás stálo výsledek. Díky moc holkám za výkon, divákům za podporu a soupeři za pěkné utkání.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Už to nějakou chvíli je, že do Rtyně se nejezdí pro jednoduchou výhru. Ale i při vší úctě k soupeři, je to ještě pořád o nás. První třetina nás nezastihla vůbec v tom nejlepším co umíme. Byť za to částečně možná může lehce promíchaná sestava a pár bolístek, která nás trápí. Když k tomu přičteme způsob jakým bylo utkání řízeno a že to tady je vždy hodně o soubojích, do tempa jsme se dostávali těžce. Od druhé třetiny jsme ale zlepšili pohyb a bylo to hned vidět i na skóre. Škoda, že jsme neproměňovali tutovky během třetí části, mohlo být dřív rozhodnuto a nemuselo to být takové drama. Ale závěr byl směrem do obrany odehrán holkama dobře, nepustili jsme Rtyni k ničemu a rozhodli do prázdné branky. Díky za zápas a našim fanouškům za podporu.


FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ B x IBK HRADEC KRÁLOVÉ B | 7:2
FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ B x SK SPARTAK SLATIŇANY | 11:5

Dobrušsko-Doberská spolupráce funguje i v této sezóně a spojené B družstvo žen nastupuje opět ve 2. lize. Do týmu přišly dvě nové tváře, které přešly z A týmu žen. Jsou jimi gólmanky Terka Svobodová a Domča Flídrová, které se rozhodly pro změnu masky za hokejku a nově budou nastupovat v poli. V sobotním turnaji posílily holky ještě některé naše juniorky a holky tak vyběhly vstříc nové sezóně.

Prvním soupeřem jim byla rezerva IBK Hradec Králové. V úvodní části to byla taková rozkoukávaná a mohli jsme vidět pouze jednu branku, naštěstí z hokejek našich žen. To druhá část už byla zajímavější. Hlavně tedy z domácího pohledu. Holky během druhé třetiny nasázely pět branek a obdržely pouze jednu a prakticky tak rozhodly o dalším vývoji utkání. V poslední třetině se již prakticky dohrávalo a oba celky přidaly po jedné brance a udaly tak konečný výsledek 7:2 pro Dobrušku-Dobré.

Ve druhém zápase je čekal celek Slatiňan, který nepředvedl vůbec špatný výkon v jejich sobotním prvním zápase proti Trutnovu. Utkání začalo divoce a po deseti vteřinách lovily naše holky míček ze své sítě. Ovšem poté se do konce třetiny hrálo prakticky na jednu branku. Občasné protiútoky hostů zastavila obrana a v útoku se dařilo také náramně. Holky čtyřmi brankami otočily vývoj utkání a na střídačce bylo hned veseleji. Druhá třetina pokračovala v podobném duchu - pátá, šestá a sedmá branka značily velké střelecké představení. Ovšem soupeř nesložil zbraně a v závěru druhé části byl lepším týmem na hřišti, když se jim podařilo třikrát skórovat a lehce zdramatizovat utkání. Nicméně překvapení se nekonalo a v poslední části hry se naše holky opět dostaly ke své útočné převaze, kterou se povedlo přeměnit ve čtyři další branky a rozhodly o výsledku utkání.

Ženské béčko tak navázalo na ženy A a domácí hala je zatím nepokořena. Další turnaj čeká holky 1. 10. ve Skutči, kde jim budou soupeřem domácí ženy Skutče a HAGA Pardubice.