Související zápasy

Áčko žen má vybojovanou třetí výhru v řadě, béčko žen zvládlo domácí premiéru na výbornou

Další hrací víkend a nová domácí hala v Dobrušce opět ožila florbalem. V sobotu se tu odehrál turnaj 2. ligy žen, který hostilo naše B družstvo žen. V něděli se představily ženy A ve Rtyni v Podkrkonoší.

OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ x FBC DOBRUŠKA  | 3:5 (2:1,0:3,1:1)

Třetí ligové utkání v sezóně odehrálo ženské áčko s dobře známým celkem ze Rtyně. Zápas se hrál v neděli večer a i tomu odpovídal začátek utkání. Do tempa se oba celky v první části moc nedostaly. Domácí urputně bránili a bořili hru a dopředu se snažili hrozit z protiútoků. To se jim v první části dařilo a dvakrát skórovali. Naopak našim ženám vázla rozehrávka a bez pohybu se těžko tvořily šance ke skórování. Do druhé části se ale už naše ženy probraly a zlepšily pohyb na hřišti. Tlak na srovnání skóre byl přibržděn ještě dvěma vyloučeními Dobrušky, ale hru ve čtyřech holky zvládly a dokonce se jim podařilo v početní nevýhodě srovnat stav skóre. Po úspěšně odbráněných oslabeních korunovaly ženy zlepšenou hru ve druhé třetině dalšími dvěma góly a otočily vývoj utkání. Třetí třetina se nesla v podobném duchu, bohužel střelecká forma i trochu štěstěna nebyla přibalena na tento zápas do batohu a tak byl stav stále pouze o dvě branky, i když to mohlo být daleko více. Drama ze zápasu dokázaly ještě ženy udělat deset minut před koncem darovanou brankou soupeři, a tak se dohrávalo s těsným vedením Dobrušky. Nicméně naše ženy poctivě bránily a útoky soupeře povětšinou zastavily už v zárodku, a i když soupeř minutu před koncem stáhl svou brankářku a hrál v šesti, větší šanci si nevypracoval. Naopak po jednom z dobrých bloků naše holky potvrdily vítězství střelou do prázdné branky. Zápas byl hodně upracovaný, ale důležité tři body si ženy odvážejí po zásluze domů.

Komentář domácích Krýsl Miloslav (Trenér):
Chtěli jsme se vyvarovat chyb z minulých utkání a využít většího počtu v sestavě a to se nám vydařilo. I přesto, že jsme prohráli, tak jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem a minimálně ten bod jsme si za dnešní výon zasloužili. Takto když budeme hrát a přidáme tomu více na střelbě, tak budeme spokojeni. Polevení ve druhé třetině nás stálo výsledek. Díky moc holkám za výkon, divákům za podporu a soupeři za pěkné utkání.