1. kolo poháru ovládly ženy bez ztráty bodu

První kolo poháru přisoudilo našim ženám soupeřky se kterými se potkají i v ligové sezóně – Židenice, Jihlava a Přerov, jen celek Svitav hrající 2. ligu byl výjimkou. Ženy odcestovaly na víkend do Přerova, kde se první kolo odehrálo.

ŽENY – 1. kolo poháru Českého florbalu

FBC DOBRUŠKA x FLORBAL ŽIDENICE | 5:2
FBC DOBRUŠKA x TJ SVITAVY | 12:0
FBC DOBRUŠKA x SK JIHLAVA | 4:0
FBC DOBRUŠKA x FBC PŘEROV | 5:0

sestava: Špačková – Ulbrichová, Bašová V., Horáková, Zeisková – Vávrová, Bartošová, Jedličková, Bašová M., Eimannová, Peterová D., Peterová S., Buchalová, Andršová, Březovská, Poláčková

Prvním soupeřem byl pro holky celek Židenic, který ještě vloni hrál ženskou extraligu. Zápas měl od začátku velké tempo a snesl i přísné měřítko našeho výkonu. Obrana fungovala kompaktně a v první třetině se dařily i rychlé brejky, které se dařilo gólově zakončovat. Od druhé části se zlepšil i přechod do útoku a celkově útočná hra a do konce zápasu se podařilo tento výkon udržet a zaslouženě Židenice porazit.
Druhý sobotní zápas se povedlo nastartovat gólově již v prvních dvou střídáních. Soupeř nekladl moc odpor a tak si ženy otevřely střelnici, která se zastavila na počtu 12 úspěšných pokusů.

Neděle byla ve znamení dobývání. Jihlava odolávala dvě třetiny, než se podařilo přes zaparkovaný autobus gólově prosadit. Ženy poté přidaly ještě další tři branky a zaslouženě vyhrály potřetí.
V podobném duchu se nesl i poslední zápas proti domácímu Přerovu. Ženy i s jistotou prvního místa ve skupině do tohoto zápasu nastoupili aktivně. V první třetině bylo k vidění několik krásných kombinací a útočná hra vypadala výborně. Bohužel jen na výsledkové tabuli svítila stále nula. Střeleckou smůlu se však povedlo prolomit hned v prvních třech střídáních druhého dějství a rázem to bylo 3:0. Do konce zápasu přidaly holky ještě dvě branky a došly si pro čtvrté vítězství a potvrdily prvenství ve skupině.

Trenér J. Černý: „S předvedenou hrou na poháru jsem spokojen. Návyky z loňské sezóny nám fungují a jen co najedeme z letního režimu na ten sezónní, budeme dál pracovat na tom, abychom zase o stupínek nebo dva překonali výkonnost z minulé sezóny. Pohár byl dobrou přípravou před zahájením ligy. Zkusili jsme varianty sestavy, které nám ukázaly další možnosti směrem k sezóně.“