FBCDKAIBK HK
9:3(2:0,1:3,6:0)
so 25. 11. 2023 19:30 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 11. kolo

Vítězné derby pro ženy

1. liga žen je v polovině základní části a v sobotu se poprvé v tomto ročníku utkalo domácí družstvo Dobrušky s Hradcem Králové.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x IBK Hradec Královí 9:3 (2:0,1:3,6:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Nádeníková, Kyšková,Jedličková, Bartošová, Eimannová
branky a asistence: Peterová D., Bartošová, Eimannová (Bartošová), Bašová M. (Fleglová), Bartošová (Jedličková), Jedličková, Bašová V. (Ulbrichová), Peterová D., Bašová M. (Fleglová)

zásahy brankářů:
Špačková - 14

Úvodní hvizd v 19:30 sobotního večera odstartoval tradiční souboj rivalek z Dobrušky a Hradce Králové. V tomto zápase se vždy mažou rozdíly a tabulkové postavení není rozhodující. Dobrušské hráčky určitě měly v hlavě loňskou prohru v domácím prostředí, kterou jim jako jediné v základní části uštědřily právě pouze jen hradecké soupeřky. Ve hře bylo i prodloužení vítězné šňůry, a tak o motivaci v tomto utkání nebyla nouze. Po počátečním buly se hosté vrhli to útoku a chtěli zaskočit naše družstvo aktivním přístupem. S úvodní aktivitou hradeckých hráček si ale dobrušťačky poradily a mohly tak začít spřádat plány na první branku v utkání. Soupeřky ale poctivě bránily a zápas se začal ubírat spíše bitvou než florbalem, domácí hráčky se tak do florbalového tempa dostávaly těžko. Nicméně dařilo se trestat chyby hostujícího týmu. Tu první využila v sedmé minutě D. Peterová a Dobruška se tak poprvé v zápase radovala. O tři minuty později znovu domácí trestaly a druhou branku přidala Bartošová. Zbytek třetiny pokračoval zápas plný soubojů s lehkou herní převahou našich hráček, skóre už se však neměnilo a do kabin se šlo za dvoubrankového vedení. Druhou třetinu nezačaly domácí hráčky špatně, už po minutě a půl zvyšovala na 3:0 Eimannová, poté ještě dokázaly dobrušťačky ubránit přesilovou hru hradeckých hráček. Dále to už bylo ale chvíli představení soupeřek, které třemi brankami během šesti minut dokázaly využít chyb domácí obrany a srovnat vývoj utkání. Drama se zdálo být na světě. Druhá herně nepovedená třetina už další branky nepřinesla a ve třetí části se tak začínalo od nuly. Dobrušské hráčky si ale třetí třetinu podmanily již od úvodu. Za minutu a půl to bylo už 5:3, když se prosadila M. Bašová s Bartošovou. Přepnutí na další rychlostní stupeň byl znát a v této třetině díky zlepšené hře domácích hráček se hostující tým už do tolika šancí nedostával a dobrušťačky si šly jasně pro vítězství. To podpořily dalšími čtyřmi brankami, když se postupně trefily Jedličková, V. Bašová, Peterová a M Bašová. Dobruška tak i v jedenáctém zápase sezóny slaví vítězství!

Další dvě domácí utkání odehrajeme v pátek a v neděli 8. 12. resp. 10. 12. s Kutnou Horou a se Světlou n/S!

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Tradičně bojovné utkání s IBK. První třetina dobrá, dokázali jsme potrestat chyby soupeře, a poté se dostávat více do naší hry. Druhá část nám ale nevyšla a třetina byla spíš plná soubojů a nepřesností než florbalu a nehráli jsme dobře. V poslední části jsme zase zapli a soupeři už nic nedovolili a přidali i trochu florbalovosti do toho dnešního bojovného utkání, které bychom asi chtěli ukazovat více. Děkujeme skvělým divákům, kteří vytvořili parádní atmosféru a posíláme pozdrav Pípovi za louži!