Víkendové dění dobrušských barev

O víkendu měly na programu své zápasy dobrušské ženy a juniorky. Představili se také elévové.

ŽENY A

Ženy A měly na programu dohrávky zápasů z ledna. Nejprve zavítaly v páteční večer do Znojma, v neděli je pak čekal soupeř z Vysočiny Jihlava.

TJ Znojmo x FBC Dobruška  |  7:3 (2:2,3:0,2:1)
Večerní zápas začal pro dobrušské barvy skvěle, Už po pěti vteřinách se po buly prosadila Vávrová. Nicméně soupeř rychle srovnal z následujícího útoku. Hra po první třetinu byla ve vysokém tempu a oba celky zaznamenaly ještě po brance. Druhé dějství pokračovala vyrovnaná bitva, další branky ale přidávaly pouze domácí. Branky to byly rozhodující, jelikož ve třetí části už se nepodařilo našim ženám ohrozit natolik branku aby se dostali výsledkově na dostřel. Soupeř přidal ještě dvě branky a v závěru už pouze Dobruška korigovala na konečných 7:3. Znojmo tak tímto výsledkem odstřihlo Dobrušce ještě možnost bojovat o druhé místo v tabulce.
Komentář domácích Martinek Jakub (Trenér):
Dnes vydařený výkon ve všech aspektech, troufám si říct, jeden z nejlepších v sezóně. Pro nás byla důležitá reakce po gólu v 5 sekundě utkání. Od té doby jsme převzali nad utkáním kontrolu, především co se týče držení míčku. Rozhodla také naše koncentrovaná obrana, která toho soupeři příliš nedovolila. Díky holkám za perfektní večer, soupeři za kvalitní utkání a divákům za podporu.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Skvělý vstup do zápasu a velmi podařená první třetina. Bohužel zápas se zlomil v té druhé, kdy jsme byli vyjančení a v rozhodujících chvílích soupeř trestal naše individuální chyby. Ve třetí třetině už jsme se nedostali na kontakt, a Znojmo si v obranné fázi dnes vedlo dobře. Při nás nestálo ani štěstí u spousty brankových příležitostí skrz celý zápas. Byť jsme dnes prohráli, tak jsem rád za takový zápas, který byl ve slušném tempu. Těší mě i předvedená hra na útočné polovině, kdy jsme dnes měli spoustu pěkných kombinací, bohužel jsme ztroskotali na koncovce. Díky soupeři za férový zápas a hodně štěstí ve zbytku sezony.
FBC Dobruška x SK Jihlava  |  7:1 (0:0,3:0,4:1)
Sobotní zápas se zpočátku nesl v podobě dobývání branky soupeře. Jihlava přijela na „domácí“ palubovku do Náchoda poctivě bránit a hledat dlouhými přihrávkami své útočnice, které měly hrozit z brejků. Nicméně pozorná dobrušská obrana nenechala soupeři skoro žádný prostor a tak se čekalo na první zásah našich žen. Na ten se čekalo bezmála půl hodiny, kdy poprvé rozvlnila síť Doležalová po pěkné kombinaci první lajny. V zápětí dostala Dobruška výhodu pětiminutové přesilovky a rázem to bylo 3:0. Ve třetí třetině rozvlnila síť Dobruška ještě dvakrát, než si Svobodová nechala vzít nulu, skákavou střelou z jihlavské poloviny. Na závěr ještě přidaly naše ženy dvě branky a konečné skóre upravily na 7:1.
Díky tomuto výsledku chybí našim ženám k jistotě čtvrtého místa v tabulce pouze bod, který musí uhrát v posledních dvou zápasech základní skupiny, které hrají hned další víkend a to proti Přerovu a Aligators.