Víkendová paráda v podání A-týmů

Tento víkend slaví muži A posun na první místo tabulky, ženy A postoupily v play-off do dalšího kola a představily se také další družstva. Více ve článku z víkendu.

Posun na první místo!

Všechno tohle platí o nedělním představení mužského áčka. Nejdřív rozstříleli rezervu Jaroměře, aby poté jako první v sezóně vzali podruhé body vedoucímu celku tabulky Trutnovu. Sami se tak muži posunuli do čela tabulky, které musí uhájit ještě v následujících šesti zápasech aby mohli slavit postup. Na první pozici mají dva body náskok právě na Trutnov, který má ještě dva zápasy k dobru.

ŽENY A

Ženy A měly na programu první kolo play-off proti devátému celku tabulky po základní části – FBC Přerov.  V sobotu se představily doma, netradičně v jaroměřské hale, v neděli pak odpoledne cestovali do Přerova.

FBC Dobruška x FBC Přerov |  7:3 (2:0,5:0,0:3)

Sobotní utkání se neslo od začátku v duchu boje o každý metr na útočné polovině Dobrušky. První dvě třetiny se hrálo prakticky na jednu branku a i na skóre to bylo znát. Ženy pohodlně vedly po dvou třetinách 7:0. Ve třetí se však gólostroj zadrhl a i díky vyloučením se zápas rozkouskoval a florbalové krásy moc nepobral. Soupeř i díky přesilovce snížil na konečných 7:3
Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Už poslední hrací víkend nám ukázal, že série s Přerovem nebude moc o florbale ale o spíše o boji. Dnes se to opět ukázalo. Do plné obrany se nám hrálo těžce, ale zvládali jsme dobře osobní souboje, a díky větší kvalitě jsme si dokázali vybudovat pohodlný náskok a soupeře vlastně k ničemu nepustit. Třetí třetinu ani neumim popsat, všelijaká rozhodnutí rozhodčích, vyloučení/nevyloučení z toho udělalo trochu holomajznu. Každopádně pro nás důležitá výhra, zítra jedeme bojovat pro druhou. Děkujeme soupeři za zápas, přejeme brzké uzdravení zraněné hráčce a  dík patří také našim fanouškům za podporu.