Tři kola před koncem soutěže si muži zajistili první místo v tabulce a tím přímý postup do Regionální ligy!

V neděli 25.2.2018 čekal dobrušské áčko turnaj v Hořicích, na kterém mohli, při plném bodovém zisku, pomýšlet už na oslavy titulu.

FBC Dobruška – FBC Všestary B 19:4 (8:1,7:0,4:3)

Rezerva divizního týmu Všestar nedělala prvnímu celku tabulky žádné potíže, od počátku bylo jasné, kdo si body z tohoto zápasu odnese, a byla jen otázka kolik branek a kdo všechno se zapíše do listiny střelců. Po prvních dvou třetinách, kdy dobrušští borci zaznamenali již 15 tref, přišla alespon výsledkově vyrovnanější třetí třetina, kdy se osmělil i soupeř, debakl však již nezvrátili a áčko slavilo nedělní první tři body.

Branky: Kováč 4, Flegl 4, Moravec 3, Čtvrtečka 3, Handa 3, Jirák 2.

FBC Dobruška – FbK Sršni Hořice 8:4 (1:1,3:1,4:2)

Druhý zápas sliboval zajímavější podívanou s nádechem mistrovského titulu. V případě výhry Dobrušky, si totiž červenobílí hráči zajistili dostatečný náskok v tabulce, právě před nebližšími pronásledovateli z Hořic, a to už 3 zápasy před koncem soutěže. Zápas načnuli brankově hořičtí, když až v osmé minutě přišel první gólový zápis. Vyrovnání přišlo z hole Čtvrndy  v početní výhodě deset vteřin před první sirénou. Do kabin se šlo tedy za nerozhodného stavu. Druhá část už se ale našim mužům povedla lépe, když se zkraje druhé minuty opět prosadil Čtvrnda a o chvíli později Cvejny, bylo vedení už o dvě branky. Na jeho branku ještě domácí zareagovali snížením na rozdíl jednoho gólu, o půl minuty déle však Alda stanovil gólem stav po druhé třetině na 4:2. V poslední části zaznamenali třetí branku v utkání hořičtí a vypadalo to na drama, avšak čtyři góly v řadě (Dan, Handič, Alda, Čtvrnda) v rozmezi sedmi minut, rozhodly o výhře Dobrušky. V závěru už jen Hořice korigovaly na konečných 8:4 pro Dobrušku, která tak mohla odstartovat mistrovskou radost. Tři kola před koncem soutěže mají mužii náskok 9 bodů právě na Hořice, se kterými všechny tři vzájemné zápasy letos zvládli, tudíž je o první místo v tabulce už nikdo nepřipraví. Gratulace!