Sezóna utíká jako voda a za měsíc tu budeme mít zimní pauzu. Kromě družstva elévů se v posledních dvou hracích víkendech představily všechny týmy našeho klubu. Začneme opět od nejstarších týmů mužů a žen, kterým se výsledkově zadařilo, ale nezapomene i na mládežnické kategorie, které bojují v červenobílých dobrušských barvách.

Muži A / neděle 5.11.2017

Dobrušské áčko chlapů mělo na programu již pátý turnaj v sezóně a v Chlumci nad Cidlinou je čekal soupeř z hradeckého Sionu a rokytnických Supů.

FBC Dobruška x 1.FC Rokytnice v O.h. SUPY 8:0 (2:0,3:0,3:0)

Supy z Rokytnice v tomto zápase ani nevzlétly a nedokázaly tak pokazit první Vláďovu vychutanou nulu v tomto ročníku ligy. Dobruška rozdělila brankovou porci skoro rovnoměrně mezi všechny části zápasu a pohodlně si tam muži došli pro tři body do tabulky. Hattrick si připsal Hrnek, dva góly vstíil Jenda a po jedné brance měli na účtu Handič se Cvejnym.

FBC Dobruška x FBC Sion DDM Nová Generace 5:3 (2:1,2:1,1:1)

Druhý zápas dne sliboval zábavnější představení. Bohužel aktéry této hry se rozhodli býti sudí, kteří se pasovali do role režisérů, kteří nemají rádi předepsaný scénář, a diktovali si zápas po svém. Za následek tomu bylo několik špatně odehraných situací, které skončily místo vyhazovu některých herců z placu, výletem do hradecké nemocnice, kam se podíval Vašek se svým kotníkem a mohli se k němu přidat další. Ale k zápasu, skóre první otevřel Jenda, na jehž trefu o minutu déle zareagoval svou brankou soupeř. O další rozdíl ve skóre se zasadil Cvejny a do kabin se šlo s jednobrankovým vedením. Ve druhé části přidal druhý zápich Cvejny a o pár vteřin později neproměnili hradečtí nájezd. Chuť si spravili v následné přesilovce a opět se přiblížili na dostřel dobrušskému celku. Ke konci třetiny vrátil dvoubrankový náskok našim barvám Mára a druhá třetina tak byla gólově „bohatá“ jako ta první. Ve třetí části byla hra rozkouskována několika vyloučeními na obou stranách, a do branky se povedlo zamířit až tři minuty před koncem Jendovi, Dobruška vedla 5:2. Sionu se podařilo už pouze zkorigovat výsledek další vstřelenou brankou a zápas tak skončil v poměru 5:3 pro dobrušské áčko. Kaňkou zápasu tak je jen duo režisérů, který toto představení nezvládly a zápas byl zbytečně vyhrocen zákroky za hranou pravidel. Muži si tak stále drží první příčku a to o bod před Hořicemi, které navíc mají o dva odehrané zápasy více. Příští turnaje čeká muže 19.listopadu ve Rtyni v Podkrkonoší.

Sestava: Jiroud, Stodůlka, Čtvrtečka, Holeček, Grulich, Cvejn, Hrnčíř, Handa, Matějů, Jirák, Tuček.

Muži B / sobota4.11.2017

Rezerva Dobrušky chtěla napravit nepříliš vydařený poslední turnaj v Předměřicích. Odcestovala konečně v početně konkurenceschopné sestavě, avšak ani jediný ze tří duelů, které byly na pořadu dne, se chlapům nepodařil vyhrát. Béčko je tedy zatím na 9.místě tabulky, a další turnaj je čeká 9.prosince.

FBC Dobruška x Myšáci HK 2:4

FBC Dobruška x Kamikadze 1:4

FBC Dobruška x Spojené síly 1:3

Sestava: Červinka, Moravec, Flégl, Marek, Kubrt, Čtvrečka, Ruffer, Handa, Černý R., Černý J., Práza.

Ženy

Dobrušské ženy čekal první celovíkendový výjezd. V sobotním zápase na palubovce aligátorek ze Šitbořic, v nedělním pak na hřišti FBŠ Jihlava v Dolní Cerekvi. Ženy měly po minulé sezóně aligátorkám co vracet (dvě porážky), naopak s jihlavským celkem si chtěly udržet příznivou bilanci 5:0.

FBC Dobruška x Štibořice FbC Aligators 6:3 (0:1,2:1,4:1) / sobota 4.11.2017

Holky čekal večerní zápas v Rousínově nedaleko od Brna. Zápas byl od začátku v dobrém tempu, avšak našim ženám dělal v první části problém přechod do útoku. Obrana však fungovala dobře a domácí k velké šanci zpočátku nepouštěla, avšak v osmé minutě se aigátorkám podařilo zakončit přečíslení z rychlého brejku a vedly 1:0. Obraz hry byl dále podobný, dobrušské holky hledaly stěží cestu do útoku, a úspěšně čelily atakům domácího týmu. Do druhé části se podařilo holkám zjednodušit rozehrávku a tlačit se víc do brány a neslo to hned ovoce. Sice ještě jednou inkasovali, ale dopředu to už byla o poznání nebezpečnější Dobruška. Zprvu domácí zachránila dvakrát tyč, v polovině zápasu už se ale prosadily naše hráčky. Dída tečovala střelu Vanesy a bylo sníženo na 1:2. Ke konci třetiny se po další standartce trefila Kája a do třetí části zápasu se šlo za nerozhodného stavu. Třetí třetině utkání už byla výrazně v režii dobrušťaček. Dvě slepené branky Magdy a Jíti donutily domácí k time-outu, ten jim o necelou minutu zřejmě pomohl, protože soupeř snížil na 3:4. Nicméně o dvacet vteřin později vymetla všechny pavučiny v domácí brance Vanesa a vedení bylo zase dvoubrankové. Konec zápasu zvládly holky na výbornu, stále aktivní hrou tak nedaly vůbec prostor k nějakému závěrečnému tlaku domácích, a minutu před koncem pečetila výhru Jíťa. Ze Šitbořic tak holky vezly výhru a tři body do tabulky.

FBC Dobruška x FBŠ Jihlava (3:1,1:1,3:1) / neděle 5.11.2017

Po přespání na kolejích v Brně, cestovaly dobrušské ženy po poledni směr Dolní Cerekev k zápasu s jihlavským FBŠ, které den předem překvapivě přetlačilo Vsetína a připsaly si tak první body do tabulky. Do zápasu chtěly holky vstoupit aktivně a proti nepříliš pohyblivému soupeři se rychle prosadit a nepřizpůsobit se soupeřově hře, která spočívaa ve vyčkávání na brejky. To se povedlo Markét, která otevřela brankový účet v druhé minutě. Dobruška dál hledala mezery v jihlavské defenzivě a snažila se přidat branky. Z ojedinělé šance domácích se však dokázaly jihlavské ženy prosadit a srovnaly účet na 1:1. Pokračovalo dobývání jihlavské tvrze, zápas bez tempa a útočení do plných nebyl úplně šálek dobrušské kávy, ale v druhé části první třetiny se prosadila dvakrát druhá lajna, nejdříve Jíťa a následně Káťa. Ve druhé třetině pokračoval stejný obrázek hry, holky se snažily prosadit se proti soupeři, který byl v pěti na své půlce a mnohdy i ve svém brankovišti, a vyrážel k nebezpečným brejkům. Ve třetí minuě této části hry zvyšovala Magda na 4:1 avšak i domácím se podařilo jednou vsítit a tak se šlo do třetí třetiny zápasu se skóre 4:2 pro Dobrušku. Pátou branku přidala Dída, načež soupeř ještě dokázal odpovědět a vstřelit třetí branku v zápase. Konec ale patřil Kátě a Jítě, které upravily na konečných 7:3. Dobruška tak zvládla i druhý vekovní zápas při tomto výjezdu a připsala si tak zasloužených 6 bodů do tabulky, ve které se momentálně nachází na skvělém druhém místě. Další hrací víkend čeký holky 18.-19.listopadu, kdy na domácí palubovce v Rokytnici přivítá vedoucí celek Bulldogs Brno a šestou SK Jihlavu.

Sestava: Flídrová D., Flídrová K., Bašová V., Bašová M., Remešová, Zeisková, Poláčková, Růžičková, Doležalová, Vávrová, Peterová, Andršová, Rešková, Březovská, Ulbrichová.

Junioři / neděle 12.11.

FBC Dobruška x SK Spartak Slatiňany 7:4

FBC Dobruška x FbC Skuteč 3:6

Dravé mládí odcestovalo do nedaleké Rtyně v Podkrkonoší. Na svém čtvrtém turnaji dobruští junioři bodovali opět na 50% a po těchto zápasech jim patří páté místo v tabulce. Další turnaj čeká juniory 26.listopadu ve Slatiňanech.

Dorostenky / sobota 11.11.

FBC Dobruška x FbK Orlicko-Třebovsko 2:16

FBC Dobruška FbC Skuteč 0:8

Dorostenky měly na programu sobotního dne turnaj v Rokytnici v Orlických horách. Na turnaji se měly holky zase o kousek posunout dál, ale předvedená hra v prvním zápase tomu vůbec neodpovídala. Zlepšení se sice ve druhém zápase dostavilo, ale mizernou koncovkou to vypadá jako jednoznačný zápas pro soupeře. Tento turnaj se dorostenkám herně vůbec nepodařil, a mají tak dále na čem pracovat. Příští turnaj a zároveň poslední v tomto kalendářním roce čeká holky 9.prosince v Náchodě.

Sestava: Knoulichová, Klemtová, Švábová, Hlavsová, Gregorová, Arijčuková, Hrnčířová, Mňuková, Šmídová, Hanušová.

Starší žáci A / neděle 12.11.

FBC Dobruška A x FBŠ Nové Město nad Metují  3:2

FBC Dobruška A x FbK Orlicko-Třebovsko  8:3

FBC Dobruška A x FbC Peaksport litomyšl  4:3

Áčko starších žáků mělo svůj turnaj v neděli v Rokytnici v O.h., kde byly pro tento turnaj nasazeni ve druhém koši. Kluci se soupeřů z vyššího koše nezalekli a předvedli parádní jízdu turnajem. Připsali si tři výhry a stali se vítězové druhého koše. Další turnaj čeká chlapce 26.listopadu.

Sestava: Štach, Šustr, Ulrych, Holeček, Pekárek, Pokorný, Jakubský, Kosař, Malina, Pochobradský, Šmída, Tobiška, Sedláček.

Starší žáci C / neděle 12.11.

FBC Dobruška C x Orel Přelouč  2:2

FBC Dobruška C x DDM Holice  0:8

FBC Dobruška C x Titáni Pardubice 2:4

Kluci v céčku starších žáků po minulém kole, kdy měli vynucenou pauzu kvůli špatnému turnaji, jeli na svůj turnaj do Pardubic. Tam je čekaly tři souboje. S orly z Přelouče dokázali kluci vybojovat remízu, zbylé dva zápasy prohráli, nicméně přivezli si z turnaje zase kupu zkušeností do další práce. Další turnaj má céčko na programu 26.listopadu

Sestava: Slánský, Prostředník, Šála, Večeřa, Skladowski, Čtvrtečka, Kollert J., Kollert D., Kafka, Kubíček, Štach, Pochobradský.

Starší žákyně / neděle 5.11.

FBC Dobruška x FTC Vysoké Mýto  0:4

FBC Dobruška x Jablonné n/O  2:15

FBC Dobruška x IBK Hradec Králové  2:8

Druhý turnaj starších žákyň se konal v Jablonném nad Orlicí. Soupeři byli stejní jako posledně, čili Hradec Králové, Vysoké Mýto a domácí Jablonné. Holky stále mezi sebou hledají adeptku na pozici brankářky a tak se v jednotlivých zápasech v brance střídají. V první polovině zápasů se jim dařilo držet tempo se soupeřem, ale gólové akce se jim nedařilo proměňovat, ve druhé části mýval pak soupeř přesnější mušku. Pokud se děvčatům pro příště podaří zlepšit koncovku, tak je určitě vítězné zápasy neminou. Na svátek 17.listopadu čekají žákyně další zápasy.

Sestava: Klemtová, Knoulichová, Šmídová, Ambrožová, Čtvrtečková, Bartošová, Arijčuková, Hrnčířová.

Mladší žáci / neděle 5.11.

Kluci měli svůj třetí turnaj v dalekém Žacléři. Utkali se postupně s domácím týmem, Českou Skalicí a celkem Skutče a nabrali další zápasové zkušenosti.

Sestava: Tojnar, Balek, Vlačiha, Matějů, Rašek, Řízek, Tačík, Dyntar, Radoch.

Mladší žákyně / neděle 12.11.

První turnaj a nová soutěž pro naše mladší holky. Zápasy byly velice vydařené a holky dokázaly hrát vyrovnanou partii se všemi týmy. Žákyně se utkaly s dvěma hradeckými týmy – Bílé a Červné lvice a třetí zápas s Jablonným n/O. Příští turnaj je na programu 26.listopadu v Jablonném n/O.

Sestava: Cvrčková, Petrová, Rašková, Dubská, Štětinová, Vacková, Švorčíková.

Elévkyneděle 5.11.

První listopadový víkend byl také čas turnaje pro nejmladší dívčí kategorii – elévky. Ty měly svůj turnaj v Hradci Králové a utkaly se s týmy z Dobrého, Jičína a Hradce Králové. Zápasy byly pro některé holky vůbec prvními a tak předváděná hra byla velkým překvapením a příslibem do další práce. Druhý turnaj čeká elévky v Dobrém 16. prosince.

Sestava: Rašková, Šafářová, Zelingerová, Jakubská, Hušková, Nejmanová, Březovská, Kopecká.