Poslední dva říjnové víkendy se na palubovkách hal proháněly skoro všechny kategorie dobrušského oddílu. Níže se dočtete výsledky mužů, kteří nadále drží první příčku tabulky, ženy se poprvé vydaly do dalekého Vsetína a junioři vybojovali další výhru do tabulky. Dorostenky se představili dvakrát po sobě v Rokytnici a předvedli se také mládežnická družstva starších žáků a mladších žáků.

Muži A

Dobrušské áčko cestovalo ke svému třetímu turnaji do Hořic. Muži si drželi první příčku v tabulce pouze o skore a lepší vzájemný zápas právě před druhýmy Hořicemi, se kterými se měli na tomto turnaji utkat, Druhým soupeřem jim pro turnaj byla rezerva Všestar.

FBC Dobruška x FBŠ Všestary B  10:3 (5:0,2:1,3:2) / neděle 22.10.2017

Šestý celek tabulky nedělal našim borcům žádné problémy a už po první třetině bylo o zápasu prakticky rozhodnuto. Do páté minuty se sice skóre neměnilo, ale pak během minuty a půl nastala čtyřbranková smršť, kdy se postupně trefili Kovi, Kuba, Ála a Čtvrnda. Na pověstného bůra upravoval v závěru třetiny kapitán Handič. Ve druhé části se brankostroj lehce zadrhnul a po brance si připsali pouze Kovi a Čtvrnda a poprvé si sáhnul na balónek i Vláďa, který poprvé lovil míček ze sítě. Ve třetí třetině už šlo jen o zkorigování výsledku, soupeř ze Všestar se sice dvakrát osmělil a podařilo se mu dát dva góly, ovšem poprvé se v zápase prosadil i velkej Kovi a Cvejny. Za flašku za desátý gól to má tentokrát malej Kovi a tak si muži pohodově došli pro další tři body do tabulky.

FBC Dobruška x FBK Sršni Hořice  4:3 (2:1,2:1,0:1) / neděle 22.10.2017

Druhé klání nedělního dne slibovalo už lepší zábavu. Souboj o první místo tabulky bylo vyrovnané už od začátku. Poprvé se prosadili domácí už po dvou minutách hry. Snížení přišlo z hole Cvejnyho v přesilovce a o půl minuty později už poslal Dobrušku do vedení malej Kovi. Druhá část byla v podobné režii, první kdo se prosadil byli hořičtí a v zápětí dvakrát skórovali dobrušťáci, konkrétně znovu Kovi a Flegy. Ve třetí třetině padl jediný gól, a to až dvě minuty před koncem, kdy se podařilo Hořicím snížit na rozdíl jedné branky a zápas tak zdramatizovat. Další gól už ale nepadl, a muži A tak mohli slavit upevnění první příčky a dalších 6 bodů do tabulky.

Sestava: Flegl, Moravec, Čtvrtečka, Holeček, Grulich, Cvejn, Kováč J., Kováč A., Jiroud, Hrnčíř, Handa, Jirák, Tuček.

Další zápasy mají muži na programu 5. listopadu v Chlumci n/C proti Rokytnici a hradeckému Sionu.

Fotku muži z víkendu nemají, ale za to nabízíme záběr na proměněný nájezd Adama Kováče.

 

Ženy

Něžná část dobruškého oddílu měla na programu páté a šesté kolo 1.ligy . V sobotu cestovaly do dalekého Vsetína a v neděli hrály domácí zápas po dvou týdnech opět s hradeckým IBK.

FBC Dobruška x Florbal Vsetín 3:1 (1:0,1:0,1:1) / sobota 21.10.2017

Po čtyřhodinové cestě autobusem se dobrušské hráčky ocitly v areálu Na Lapači, kde vedle zimnáho stadionu sídlí také sportovní hala místního florbalového oddílu. Vsetínské ženy jsou sice nováčkem v soutěži, ale zatím si v lize vedou dobře a už dokázali potrápit nejednoho soupeře. Ženy tedy nečekalo proti mladému (11 juniorek v sestave) a běhavému soupeři nic lehkého. Zápas začal v ostrém tempu už od začátku, a v páté minutě se ujala střela Markét. Ze hry měla Dobruška víc, Vsetín ale měl rychlý přechod do útoku a prosazoval se hlavně v brejcích, které ale nevyřešily domácí hráčky dobře, nebo je obrana s Domčou v bráně zlikvidovala. Druhá třetině začla vesele, když se už po čtyřech minutách trefila Dída a vedli jsme pokojně o dvě branky. Obrázek hry byl dál podobný jako v první částo, balónek byl častěji na našich hokejkách, ale na obou stranách bylo neproměňování šancí problémem číslo jedna. Ani třetí třetina ze záčátku nevypadala, že by se na obrazu hry mělo něco měnit. Změna byla až po proměněné přesilovce domácích, a jejich snížení na jednu branku. A když o půl minuty později se chystala domácí hráčka k trestnému střílení mohlo být opět vyrovnáno. S nájezdem si ale Dominika poradila a holky tak mohly dál bojovat o vítězství v zápase. Domácí hráčky však cítily možnost vyrovnat a začaly se více tlačit před naši branku. Obrana si ale závěr zápasu pohlídala a Dída gólem do prázdné branky pečetila zašouženou výhru po odmakaném zápase.

Sestava: Flídrová, Ulbrichová, Bašová V., Remešová, Zeisková, Poláčková, Růžičková, Doležalová V., Bašová M., Vávrová, Peterová, Rešková, Doležalová L.

FBC Dobruška x IBK Hradec Králové (2:0, 2:3,0:2) / neděle 22.10.2017

Podruhé během dvou týdnů přivítaly dobrušťačky na domácí palubovce v Rokytnici hradecké ženy. Vzhledem k posledímu výsledku se čekal nabuzený soupeř, který nám chce porážku oplatit. Nicméně Dobruška vstoupila do zápasu lépe a když to vypadalo na bezbrankovou remízu po první třetině, tak se dvě minuty před koncem trefila Polajda. O minutu později bylo veseleji, když druhu branku přidala Magda a Dobruška šla do kabin o dost veseleji. Ve druhé části pokračovala Dobruška v dobrém výkonu z první třetiny avšak dvě neuhlídané akce a po sedmi minutách byl stav vyrovnán. Po polovině zápasu hradecké hráčky dokonaly obrat a třetí brankou v zápase se poprvé dostaly do vedení. Druhá půlka třetiny byla však v režii našich hráček. Nejprve využily zaváhání obrany Dída s Magdou a poté se po úniku po pravé straně krásně trefila Nasťa. Třetí třetina nabízela opět zajímavý zápas. Bohužel hradecké hráčky dokázaly své dvě šance využít a dostat se opět do vedení, které už dobrušské holky nedokázaly zvrátit.

Sestava: Flídrová, Ulbrichová, Bašová V., Remešová, Zeisková, Poláčková, Růžičková, Doležalová V., Bašová M., Vávrová, Peterová, Rešková, Doležalová L., Flídrová K., Březovská

Dobrušské ženy okupují čtvrté místo společně se Šitbořicemi, se kterými je čeká souboj následující kolo.

 

Junioři / 29.10.2017

FBC Dobruška x FBC Hvězdy Česká Skalice  2:3

FBC Dobruška x Orel Přelouč  5:4

Junioři mají za sebou další turnaj, který byl napůl bodově úspěšný. V prvním zápase si dobrušťáci poradili s Přeloučí a o jeden gól zvítězili, ve druhém zápase s Českou skalicí, jim právě jedna branka chyběla na lepší výsledek. Junioři jsou zatím na pátém místě tabulky.

Sestava: Zounar, Klemt, Špaček, Arijčuk, Senko, Matějů, Stodůlka, Holler, Zachariáš, Gregor, Čejpa, Chaloupka, Herout.

 

Dorostenky / 22. + 29.10.2017

FBC Dobruška x Žacléř TJ Spartak Vrchlabí  3:8

FBC Dobruška x FBK Jičín  1:10

FBC Dobruška x FTC Vysoké Mýto  2:7

FBC Dobruška x Kobra Tatran Hostinné  2:12

Dorostenky mají za sebou dva slepené turnaje. Výsledkově to sice pořád není ono, ale v každém zápase je vidět zlepšení v každé činnosti. Holky zlepšili pohyb po hřišti, aktivitu a bojovnost a už se těší na další zápasy.

Sestava: Klemtová, Arijčuková, Vozdeková, Švábová, Gregorová, Hlavsová, Hanušová, Hrnčířová, Šmídová, Knoulichová, Mňuková.

 

Starší žáci A / 29.10.2017

FBC Dobruška A x FBŠ Všestary  5:1

FBC Dobruška A x FBC Trtutnov  3:3

FBC Dobruška A x Kobra Tatran Hostinné 2:3

Starší žáci mají za sebou další úspěšný turnaj. Ve skupině si po dobých výkonech vybojovali první příčku a ve finále se utkali s týmem z Hostinného, kterému podlehli těsně o branku. Předváděná hra však těší nejen trenéra Jiráka. Starší žáci hrají pohledný florbal, a díky losu okusí příští turnaj druhý koš, ve kterém by se chtěli do budoucna trvale zabydlet. Další turnaj mají v kalendáři naplánován na 12.11. v Rokytnici.

Sestava: Šustr, Štach, Ulrych, Holeček, Senko, Pekárek, Pokorný, Kozák Kosař, Malina, Šmída, Tobiška, Pochobradský, Sedláček, Tomi.

 

Starší žáci C / 29.10.2017

Mladší žáci v soutěži starších měli také třetí turnaj v sezóně. Zápasy se měly odehrát v Hostinném, ve kterém díky špatnému počasí nešla elektřina, a tak se turnaj zrušil. Kluci si aspoň zazávodili na vozících.

 

Mladší žáci / 21.10.2017

Kluci z mladších žáků měli svůj druhý turnaj v Jaroměři. Odehráli další tři zápasy proti soupeřům z České Skalice, Žacléře a Nového Města n/M. Zápasy kluci odmakaly a získaly další zkušenosti.

Sestava: Tojnar, Cibulka, Matějů, Schlosser, Rašek, Radoch, Čejpa.