Ženy i muži A prožili na půl úspěšný bodový víkend. Svou soutěž rozehráli také mladší žáci a ke svému druhému turnaji vyrazili i Muži B. Druhý víkend pokračovali druhým kolem turnaje juniorů, straších žáků A i C a poprvé měly svůj turnaj i starší žákyně.

Muži A

FBC Dobruška x FbC Sokol Předměřice n/L  5:6 (2:3,1:1,2:2) / neděle 8.10.2017

Domácí turnaj pro muže znamenal první porážku v sezóně po čtyřech odehraných zápasech. Soupeř z Předměřic sice po větší část zápasu bránil, ale domácím borcům se nedařilo zachytávat jejich protiútoky a zvýšená aktivita a střelecká smršť ve třetí třetině již na zkorigování výsledku nestačila.

FBC Dobruška x Orel Rtyně v Podkrkonoší B 18:2 (4:1,5:0,9:1) / neděle 8.10.2017

Do druhého klání nastoupilo áčko již v lepším rozpoložení a od prvních minut bylo na hřišti jasné, kdo bude pánem tohoto zápasu. Muži si spravili chuť po nevydařeném prvním zápase a s chutí si zastříleli proti rezervě rtyňského orla. Dan, Čtvrnda a Handič zaznamenaly hattrick, což jistě uvítá týmová pokladna. I přes první prohru stále muži okupují první příčku tabulky.

Sestava: Šmída A., Šmída D., Kováč A., Kováč J., Jiroud, Tuček, Čtvrtečka, Matějů, Jirák, Cvejn, Holeček, Grulich, Handa.

Ženy

FBC Dobruška x FTC Vysoké Mýto 3:7 (1:5,0:2,2:0) / sobota 7.10.2017

Žey měly na programu o víkendu zápasy s rivaly z Vysokého Mýta a z Hradce Králové. Sobotní zápas se hrál v náchodské Plechárně, a pro dobrušské barvy nezačal vůbec dobře. Po dvou rychlých a šťastných trefách, kdy si skoro nikdo z dobrušských ani nesáhl na míček, přidal soupeř ještě třetí branku a po pěti minutách byly domácí ženy dost otřeseny. Naději vykřesala pěknou střelou Míša ve čtrnácté minutě, avšak dalšími dvěma slepenými brankami zatloukl soupeř šance na dobrý výsledek, do podlahy. Ve druhé části se obraz hry moc neměnil, Dobruška se snažila, ale tento zápas jí nebylo přáno. Hráčky Mýta přidaly ve druhé části další dvě branky a bylo po zápase. Třetí část však přinesla podstatně zlepšenou hru od dobrušských a neslo to i ovoce v podobě dvou vstřelených branek v podání Nasti a Ádi. Na víc, než zkorigování výsledku v zápase kdy se lepila smůla na hokejky, to však nestačilo.

FBC Dobruška x IBK Hradec Králové (1:0,2:0,0:2) / neděle 8.10.2017

Druhý den odpoledne přijel do rokytnické haly soupeř z našeho krajského hlavního města. Zápas začal, jak předchozí skončil, aktivní hrou dobrušských hráček. Zápas byl v první části v mnoha ohledech vyrovnaný, ale přeci jen měly více ze hry domácí, první branka padla až v 18. minutě z hole Nikol. Ve druhé třetině aktivita dobrušťaček pokračovala a po trefě Jíti a Magdy bylo na domácí lavičce veseleji. Ve poslední částu hry však aktivita opadla a domácí ženy už dopředu nebyly tak nebezpečné, Obrana fungovala zatím spolehlivě, nicméně v padesáté minutě využily díru v obrane soupeřky a snížily. Dvě minuty před koncem udeřily po individuální akci podruhé, a závar zápasu sliboval velké drama, ale přišlo vyloučení hostujících hráček za špatné střídání a konec zápasu už si Dobruška pohlídala a zvítězila. Poprvé po čtyřech zápasech tak v tomto zápase slavily dobrušské hráčky a drží pěkné čtvrté místo v tabulce.

Sestava: Flídrová D., Flídrová K., Bašová V., Bašová M., Ulbrichová, Zeisková, Remešová, Růžičková, Poláčková, Doležalová V., Doležalová L., Vávrová, Peterová, Rešková, Březovská, Andršová, Suchánková.

Muži B / sobota 7.10.2017

FBC Dobruška x FBC Černilov 1:2

FBC Dobruška x FBC Tornados 0:4

FBC Dobruška x Laviny 0:4

FBC Dobruška x Baník Vamberk 3:1

Muži B měli na programu druhý turnaj ve florbalové lize amatérů v předměřické 1.lize. Turnaj jim výsledkově úplně nevyšel, avšak s ohledem na okleštěnou sestavu, kdy nastoupili muži pouze v sedmi hráčích do pole, to je výborný výkon. Muži se zatím drží na sedmém místě tabulky.

Sestava: Červinka, Horák, Chaloupka, Moravec J., Moravec T., Handa, Čtvrtečka, Práza, Černý R.

Mladší žáci / neděle 8.10.2017

Mladší žáci letos hrají přebor, a budou soupeřit na jednom hřišti, hracím systémem 3+1. První jejich turnaj se odehrál v Chlumci nad Cidlinou. Na turnaji se jim dařilo předvádět pěknou hru, a všichni si první zápasy v sezoně užili.

Sestava: Dyntar, Radoch, Řízek, Rašek, Tačík, Vlačiha

Junioři / neděle 15.10.2017

FBC Dobruška x FbC Skuteč  13:2

FBC Dobruška x Spartak Slatiňany  1:7

Juniory čekalo druhé kolo 3.ligy, ke kterému odcestovali do Skutče. V první zápase si připsali první výhru v sezóně, když porazili vysoko domácí tým. Ve druhém zápase však nastačili na soupeře ze Slatiňan. Junioři jsou zatím s jednou výhrou na pátém místě tabulky.

Sestava: Hroch Daniel, Hroch David, Stodůlka, Herout, Senko, Gregor, Matějů, Arijčuk, Čejpa, Špaček, Klemt, Zounar, Holler.

Starší žáci A / neděle 15.10.2017

FBC Dobruška A x TJ Sokol Jaroměř  3:0

FBC Dobruška A x FbC Sokol Předměřice n/L 2:5

FBC Dobruška A x FBC Sion DDM N.G. 6:4

Starší žáci odehráli svůj druhý turnaj ve druhém koši v hale v Předměřicích a nevedli si vůbec špatně. V první zápase porazili soupeře z Jaroměře 3:0, ve druhém podlehli domácímu týmu Předměřic. V zápase o třetí místo na turnaji přehráli hradecký FBC Sion a mají tak za sebou úspěšný turnaj.

Sestava: Ulrych, Holeček, Senko, Pokorný, Kozák, Kosař, Malina, Šmída, Tobiška, Pochobradský, Klug, Sedláček, Tomi, Štach.

Starší žáci C / neděle 15.10.2017

FBC Dobruška C x DDM Holice  2:5

FBC Dobruška C x ŽSK Třemošnice 1:5

FBC Dobruška C x FBC Titáni Pardubice 4:10

Druhý turnaj mají za sebou i ročník mladších žáků bojujících na velkém hřišti v soutěži starších žáků. Na tomto turnaji konaném ve Svitavách, se sice výsledkově nedařilo, za to posbírali kluci zkušenosti do další práce v tréninku.

Sestava: Prostředník, Pekárek, Řepa, Skladowski, Čtvrtečka, Kollert J., Kollert D., Šťásek, Pokorný Š., Pokorný J., Štach, Mervart, Pochobradský, Šustr.

Starší žákyně / neděle 15.10.2017

FBC Dobruška x FTC Vysoké Mýto  4:11

FBC Dobruška x FBC TJ Jablonné n/O  2:12

FBC Dobruška x IBK Hradec Králové  3:4

Premiéru mělo o víkendu i družstvo starších žákyň, který svůj první turnaj odehrály v Hradci Králové. Liga starších žákyň se hraje systémem 3+1, a tento turnaj byl vůbec první pro některé hráčky. Zápas s Vysokým Mýtem nezačal špatně, a první půlku hráčky byly vyrovnaným soupeřem, ve druhé části nás soupeř přestřílel a nedal nám šanci. Ve druhém souboji s Jablonným byl obrázek hry podobný a odpovídá tomu i skóre. Do třetího zápasu už holky nastoupili s lepším přístupem a aktivitou a ve vyrovnaním zápase jen těsně podlehly hradeckým lvicím. První turnaj se výsledkově nepovedl, a holky mají ještě velký kus práce před sebou, ale na přístupu z posledního zápasu mohou stavět další práci.

Sestava: Čtvrtečková, Klemtová, Šmídová, Knoulichová, Bartošová, Arijčuková, Vozdeková, Hrnčířová.