O víkendu 30.9. – 1.10. 2017 se do soutěží zapojila další družstva našeho oddílu. Své zápasy v nové sezóně odehráli elévové, starší žáci A + C, dorostenky a junioři.

Elévové

Nejmladší kategorií přihlášenou do soutěží jsou elévové. Ty si svuj debut odbyli v neděli v Náchodě a mají tak za sebou první zápasy v sezóně, a  i když to byl pro některé vůbec první turnaj za elévy, tak předvedli dobrou a líbivou hru i proti lepším soupeřům.

Sestava: Čtvrtečka, Holanec, Novák, Jakubská, Gabriel, Pochobradský, Chaloupka, Adam, Marek, Hájek, Michal, Balek, Frajval.

22219097_1867003233315349_1503343546_o

 

Starší žáci A

Áčko starších žáků je nasazeno ve třetím koši a první turnaj je čekal v neděli v Přelouči. V prvním zápase si kluci poradili s Trutnovem poměrem 3:2 a druhý zápas zvládli také vítězně, když porazly FbC Hradec Králové C se skóre 7:2. Ve finále je čekal tým ze sousedního Nového Města nad Metují. První poločas vyšel starším žákům skvěle a vedli 4:1, ve druhém však soupeři dokázali vyrovnat a půl minuty před koncem vstřelit šťastnou vítěznou branku a stanovit tak skóre na konečných 4:5 v jejich prospěch.

Sestava: Štach, Ulrych, Holeček, Senko, Pekárek, Pokorný, Kosař, Kozák, Šustr, Malina, Šmída, Tobiška, Pochobradský, Sedláček, Tomi.

 

Starší žáci C

Starší žáci C jsou pro novou sezónu umístěni v 5.koši a jedná se o tým mladších žáků, který bude sbírat zkušenosti v této sezóně na velkém hřišti v soutěži starších žáků. První turnaj se odehráli v neděli ve sportovní hale v Jičíně, Komentář trenéra Flegla: „V prvním zápase nás vyzval soupeř z Třemošnice. Po první třetině byl stav 1:1. Kluci bojovali až do samého konce, bohužel nám došly síly a nakonec jsme podlehli 2:5. Druhý zápas proti DDM Holice jsme začali aktivně a s výsledkem 4:3 jsme si do play-off vybojovali tým ze Svitav. Po konci třetího utkání na tabuli svítilo shodné skóre jako proti Holicím 4:3. Z dnešního turnaje si kluci odvážejí první zkušenosti z velkého hřiště + pár věcí k zamyšlení aby příště byli o něco lepší než dnes.“ Na prvním turnaji tak Strži C obsadili pěkné třetí místo.

Sestava: Řepa, Kollert J., Kollert D., Šťasek, Pokorný Š., Pokorný J., Kafka, Štach, Mervart, Pochobradský, Nejedlý

22089569_1747865355243045_647877119442277859_n

 

Dorostenky

Jako první se představily v sobotu dorostenky v Jaroměři. Po odchodu gólmanky Andršové a kapitáky Balkové odjel tým dorostenek bojovat v novém ročníku ligy. Brankářku stále dorostenky hledají, a tak se v bráně vystřídaly Knoulichová se Švábovou. Tým oslabený i o svou kapitánku Balkovou (která je na hostování v HK) a s novými tvářemi, se v prvním zápase vůbec nedostal do hry, a zápas tak holky prohrály vysoko 17:0 se sousedem z FBC Dobré. Na druhý zápas s favorizovanými Svitavami, sice dorostenky zaznamenaly pár dobrých pasáží a zlepšený pohyb ale ani to nestačilo a vzešla z toho prohra 21:1 . Dorostenky tak čeká velkýý kus práce, aby navázaly na své povedené výkony v minulé sezóně.

Sestava: Knoulichová, Švábová, Gregorová, Klemtová, Hlavsová, Mňuková, Arijčuková, Vozdeková, Hanušová, Šmídová

IMG_4690

 

Junioři

Junioři svůj první turnaj sezóny hráli ve Svitavách a výsledkově se jim vůbec nevydařil, do prvního utkání vstoupili a podlehli 19:2 Předměřicím n/L. Ve druhém zápase se utkali s domácím týmem ze Svitav, zlepšená hra a tempo které hry, které dokázali junioři držet netačilo na lepší výsledek než prohru 9:3. Naše nejstarší kategorie mládeže je však na začátku cesty, a pro mnohé byly zápasy vůbec první v životě, navíc rozsáhlá marodka neumožnila start dalším hráčům, a tak Dobruška nastoupila v sedmi hráčích do pole.

Sestava: Senko, Špaček, Klemt, Stodůlka, Arijčuk, Zounar, Gregor, Chaloupka, Herout a Holler