O víkendu se opět představili dobrušstí muži, a nevedli si vůbec špatně. Víkend zamenal start sezóny i pro ženské družstvo, které už netrpělivě vyhlíželo první souboje v 1.lize.

Áčko mužů se po týdnu představilo opět na palubovce v Rokytici v O.h. . Muži bojovali o udržení první příčky, v cestě jim stály domácí Supy a dobře známý soupeř z Kostelce n/O.

FBC Dobruška x 1.FC Rokytnice v O.h. SUPY 5:2 (3:1,1:0,1:1)

Domácí rokytnické hřiště zatím dle výsledků našim mužům svědčí. Domácím zarazil první brankovou ránu ve čvrté minutě Cvejny. Druhý hřebík do supí klece přidal v jedenácté minutě Tůča, avšak záhy se jeden sup proletěl i do dobrušské klece. Tůča však rychle zareagoval a minutu před koncem první části vrátil dvoubrankové vedení. Ve druhé části zápasu přidal čtvrtou branku dobrušských barev Adam z přesilovky, a áčko si trpělivě kráčelo pro další tři body. Když pak Flegy v páté minutě poslední třetiny zaokrouhlil brankový účet na bůra, neměl o vítězství nikdo pochyb. Malé zaváhání přišlo ještě po jedné brance rokytnických, ale tím bylo skóre pro tento zápas uzavřeno, a Dobruška si výsledek už pohlídala.

FBC Dobruška x FbK Kostelec n/O (1:0,1:2,2:1)

Bitvy s Kostelcem už můžeme nacházet od pradávna ve starých kronikách a vždy to byly bitvy urputné a napínavé do samého konce. Ani tato nebyla výjimkou a tak muže čekal vyrovnaný soupeř. Gólový účet otevřel až zkraje deváté minuty Flegy, ale to bylo,  kromě vyloučeních po jednom na obou stranách, v první třetině vše. Boj pokračoval dál ve druhé části, Flegy přidal druhý gól a vypadalo to na převahu Dobrušky. Jenže kostelečtí dokázali dvěma brankami na konci třetiny srovnat skóre a do posledního úseku hry se šlo za vyrovnaného stavu. Rozdílovou branku zaznamenali opět nejdříve dobrušťáci, když se trefil Adam, ale o dvě minuty později už bylo zase vyrovnáno. Celkový počet střel (28:11) nasvědčoval tomu, že se áčko s bodem neuspokojí, a tak tři minuty před koncem trefil výhru Tůča. Dobruška se tak po čtyřech výhrách v řadě drží na první příčce s náskokem tří bodů na hořické Sršně.

Sestava: Jiroud, Šmída D., Šmída A. Flegl, Holeček, Cvejn, Jirák, Zachariáš, Grulich, Kárník, Tuček

Další zápasy hraje áčko doma v Rokytnici 8.10.2017 a to proti Předměřicím a Rtyni B. Přijďte náš tým podpořit v bojích o další body!

21544183_1702904213055993_6708892529638716103_o

Ženám začal náročný ligový program domácím zápasem v sobotu s Bulldogs Brno, v neděli pak cestovali na zápas do Jihlavy s místním SK.

FBC Dobruška x itelligence Bulldogs Brno 3:4pp (2:1,1:1,0:1,0:1)

S jakým soupeřem ženy padly v minulém ročníku, tak se stejným začali ten nový. Začátek zápasu sice patřil brankově hostům, avšak aktivita a herní převaha byla v první třetině na straně Dobrušky. Na tom se podepsalo i skóre, na úvodní branku hostí dokázala reagoval o půl minuty déle Andrzén a srovnala na 1:1, a když po dlouhém náhozu Vanes tečovala Kája do branky Brna, byla před odchodem do kabin na lavičce domácích dobrá nálada. Ve druhé třetině ale soupeře začala zdobit hra, která jim vloni přinesla první místo v naší divizi 1.ligy žen. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat a tak od první minuty druhé třetiny byl stav 2:2. Hru začalo více dirigovat Brno, avšak v šesté minutě se podařilo Dídě vstřelit gól a Dobruška tak opět vedla 3:2. K aktivní hře z první části hry už ale soupeř domácí tolikrát nepouštěl, avšak dobrušská obrana byla pozorná a do další přestávky již neinkasovala. V třetí třetině se domácí už k brankovým přiležitostem tolik nedostávaly a brněnské ženy začaly více dorážet na branku. Přesně čtyři a půl minuty chybělo k udržení vítězného výsledku, soupeř ale po velkém tlaku vyrovnal a dostal zápas až do prodloužení. Tam rozhodl víceméně z první povedené akce a po dvaceti vteřinách prodlužení se tak Brno radavalo z vítězství.

SK Jihlava x FBC Dobruška 4:5 (3:2,1:2,0:1)

Druhý den v neděli vyrazily ženy minibusem, který je bude doprovázet na venkovní výjezdy po zbytek sezóny na Vysočinu, na zápas proti SK Jihlava, se kterým neměly ženy dobrou bilanci, ze tří zápasů, tři prohry. Zápas byl od začátku takovou přetahovanou a dotahovanou a ve spousty momentech to byl spíš boj ve středním pásmu hřiště. První kdo prolomil čísté štíty brankářek byly jihlavské ženy, které se ve čtvrté minutě ujaly vedení. Zkraje deváté minuty ale opověděla Áďa vymetenou šibenicí po pěkné otočce a bylo vyrováno. V minutě dvanácté se však domácím podařilo vstřelit druhou branku a uzmout na chvíli vedení opět na svou stranu. Dobruška však byla v útoku dál aktivní, a když si Nikol po standartce počkala až se ji rozestoupí zeď a zavěsila, tak bylo skóre 2:2. Do kabin se ale za smírného výsledku nešlo, po individuální akci jihlavské útočnice to bylo opět o gól. Druhou třetinu rozezvučela sekera Vanes, za kterou byla poslána si na dvě minuty odpočnout a Dobrušku čekalo oslabení. To se dařilo dobře bránit a domácí k ničemu nepouštět, ba co víc, Dída se po úprku na levém křídle dostala ke střele a vymetla pavučiny v růžku jihlavské branky. Vyrovnaný stav svítil na tabuli opět jen krátce, soupeř v sedmé minutě druhé části opět odskočil a počtvrté v zápase vedl. Od poloviny zápasu se však dobrušské hráčky začaly čím dál víc tlačit před branku domácích a hnaly se za vyrovnáním. A to přišlo opět z hole Dídy jen šest vteřin před sirénou. Třetí část nedělního zápasu znamenala skvělý start dobrušťaček a už po půl minutě hry završla Dída hattrick a Dobruška tak poprvé v zápase vedla. Následovala třetina snahy za vyrovnáním domácích, ale dobrušská obrana pracovala velmi spolehlivě a obětavě. Do větší šance už jihlavské nepustila, a když ano, pohotově zasáhla Domča v bráně. Po bojovném výkonu po celý zápas tak Dobruška bere další body a z prvního víkendu je se čtyřmi body společně s týmem Aligators na třetím místě tabulky.

Sestava pro oba zápasy: Flídrová D., Remešová, Ulbrichová, Zeisková, Bašová V., Poláčková, Doležalová V., Flídrová K., Bašová M., Vávrová, Peterová, Rešková, Doležalová L., Březovská, Andršová, Suchánková

Další zápasy hrají naše ženy doma, a to 7.10. v Náchodě proto Vysokému Mýtu, a 8.10. v Rokytnici proti Hradci Králové. Přijďte náš tým podpořit v bojích o další body!