Minulý víkend nastoupila obě dobrušská družstva mužů ke svým prvním zápasům v nové sezóně. Nutno říct, že se týmům start do sezóny povedl.

V neděli 17.září, si po roční pauze v soutěžích ČFbU, odbylo premiéru A mužstvo Dobrušky. Muži odcestovali do Rokytnice v O.h., kde odehráli zápasy proti Všestarům B a Hořicím.

FBC Dobruška A x FBŠ Všestary B 8:2 (4:0, 1:1, 3:1)

Rezerva dnes už divizního týmu Všestar,  nedělala našim mužům větší problémy a už v první třetině si vypracovali pohodlný náskok 4:0 po trefách Karase, Jendy, Koviho a Handiče. Prostřední část hry byla na skóre vyrovnaná, soupeř se poprvé brankově osmělil avšak Flegy kontroval a Dobruška si držela čtyřbrankový náskok. Ve třetí části hry videli diváci čtyři branky. Kája, malej Kovi a Cvejny dotlačili skóre dobrušských borců na osmičku, soupeř se z branky radoval ještě jednou a tak mohli návštěvníci tohoto zápasu vidět na úvod sezóny krásných deset branek v zápase, za který si áčko připsalo první tři body do tabulky.

FBC Dobruška A x FbK Sršni Hořice 8:3 (3:2,2:0,3:1)

Kdo neodešel na oběd na debrecínské párky do krásného červenobílého bufetu v rokytnické hale, mohl vidět druhý souboj dobrušských mužů. Protihráči z Hořic obsadili v minulé sezóně třetí místo, a tak se v předzápasových kuloárech mluvilo o kvalitní podívané. Nutno dodat, že první třetina byla víc než vyrovnaná, soupeř z města trubiček otevřel už po dvou minutách hry. Odpověď přišla o tři minuty déle z hole Koviho. Minutou ofenzívy, by se dala nazvat třináctá v této části hry. Karas poprvé strhnul vedení na stranu Dobrušky, o deset vteřin později ale soupeř vyrovnal, avšak o dalších padesát vteřin déle uzavřel účet první třetiny Flegy. Druhá třetina začala rychlou brankou z hole Handiče. Po delší pasáži bez čmárnutí do zápisu, využil nabídnutou přesilovou hru v osmadvacáté minutě hry Čtvrnda a Dobruška šla do poslední části hry s tříbrankovým náskokem. Ten samý hráč mohl být za hrdinu, svou brankou dal svému týmu potřebný klid, nicméně hrdinství necháme na jindy, Čtvrnda se totiž zkraje poslední části hry nechal vyloučit a Hořice početní výhodu využili hned po osmi vteřinách od jeho přestupku. Radost soupeřům nevydržela dlouho, Jenda přispěchal s šestým gólem Dobrušky hned záhy, a když měli hořičtí stupňovat svůj tlak, tak Kovi s Flegym přidali dvě branky a na světě byla druhá výhra, další tři body do tabulky a první místo v tabulce.

Sestava: Tuček (G), Flegl, Hrnčíř, Čtvrtečka, Zachariáš, Grulich, Kárník, Cvejn, Hroch, Handa, Kováč A., Jirák, Kováč J.

Další turnaj odehraje áčko již tuto neděli 24.9.2017 opět v Rokytnici v O.h., za soupeře jim budou Kostelec n/O a domácí Supy Rokytnice.

21544183_1702904213055993_6708892529638716103_o

Béčko odjelo ke svým prvním zápasům do Předměřic n/L, kde po loňském vítězství ve 2. florbalové lize amatéru, měli možnost poprvé okusit ligu první. Předčasné obavy ze síly soupeřů posílil ještě úzký kádr, který k tomuto turnaji odcestoval, zranění a pracovní omluvy nás kosí již před startem soutěže.

FBC Dobruška B x Patriots 1:3 (1:1,0:2)

Na úvod ročníku čekal béčko mistr posledních třech sezón 1.ligy amatérů. Nástup dobrušských byl snový, po krásně zahrané standartce se radoval Čtvrnda, radost vydržela skoro do konce první půle, ale povedený brejk patriotů znamenal srovnání. Ve druhé části, nutno uznat, byl soupeř lepší na míčku a zaslouženě se po dalších dvou vstřelených gólech radoval z vítězství.

FBC Dobruška B x FBC Valhalla 2:1 (0:1,2:0)

Po prohraném prvním zápase proběhla v kabině porada a na druhý zápas jsme nastoupili s heslem, každý zápas začíná 0:0. To se zřejmě nelíbilo Blackovi, který po velmi dobře odehraném začátku zápasu, namazal před bránu soupeři a ten nabídkou nepohrdnul. Od druhé části jsme se hnali za vyrovnáním, které zaslouženě přišlo v předposlední minutě z hole Marfušky. Zdálo se, že jsou všichni smířeni s nájezdy. Čtvrnda jet úplně nechtěl, tak to poslal z rohu o rameno protihráče do branky.

FBC Dobruška x FBC Hvězdy Česká Skalice 4:1 (2:0,2:1)

Třetí klání se hrálo proti dobře známému soupeři z druhé ligy, který si vybojoval postup v baráži. Navnaděni předchozím vítězstvím jsme se od začátku hnali za góly. Gólový zápis Radka a Honzy Černého narušil jen Švorcik čtvrtou brankou a béčko si celkem v klidném tempu došla pro druhé vítězství.

FBC Dobruška x Hradečtí Vikingové 2:1 pn (0:0,1:1)

Poslední zápas se hrál až v půl osmé večer, a tak po sérii párků, gulášů a smažáků v místním bistru, byla celá první půle ospalá a nikdo neudelal rychlější krok než rychlostí kilometr za hodinu. Oživením pro nás byla až branka Vikingů zkraje druhé půky. Vyrovnání přišlo z hole Švorcíka dvě minuty před koncem. Jedno štěstí s gólem před koncem jsme si už dnes vybrali, tak ani závěrečná standartka v posledních vteřinách nebyla z naší strany proměněna. Na nájezd si věřil Black, Čtvrnda a Švorcík. Práci jsme meli notně usnadněnou, když Kuba v bráně Vikingy vychytal, branku z nájezdu přidal Black a Švorcik stvrdil vítězství krásným backhandem do vinglu. Na rozjezd v první lize tak krásných 8 bodů v okleštěné sestavě. Další turnaj čeká béčko 7. října opět v Předměřicích.

Sestava: Horák (G), Červinka (G), Moravec, Marek, Kubrt, Černý J., Černý R., Švorc, Čtvrtečka