SnipersFBCDKA
3:2(1:2,0:0,2:0)
so 27. 1. 2024 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 19. kolo

Třebíč oplatila mužům porážku

Odveta divizního utkání se hrála v sobotu na hale Spartak v Třebíči 19. kolo divize D.

MUŽI A

SNIPERS TŘEBÍČ x FBC DOBRUŠKA  3:2 (1:2,0:0,2:0)

sestava: Tuček (König) - Oubrecht, Matějů, Moravec, Čtvrtečka, Duchek - Chaloupka, Holeček, Černý, Jirák, Grulich M. - Kulhánek, Kollert J., Hejhal, Grulich V.
branky a asistence: Moravec (Čtvrtečka), Čtvrtečka (Duchek)
zásahy brankářů: Tuček - 18

Zápas v Třebíči začali naši muži skvěle a už po dvanácti vteřinách svým stým gólem v dresu Dobrušky otevřel skóre Moravec. Dále pokračovala hra ve vysokém tempu, kde dobrušťáci dokázali plnit taktické úkoly a domácí do příliš šancí nepouštěli. Zkraje osmnácté minuty dokonce zvýšil na 2:0 Čtvrtečka. Bohužel nula v kolonce třebíčských branek nevydržela do první přestávky, když necelou minutu před koncem dokázali domácí využít protiútok a snížit stav. Druhá třetina kromě žádné vstřelené branky přinesla po jedné přesilovce oběma týmům, ani jeden se však neradoval a početní výhodu nevyužil. Od poloviny zápasu však ale začali třebíčští přebírat otěže zápasu do svých rukou a být na hřišti tím lepším týmem. To pak zužitkovali hned v první minutě poslední třetiny zápasu, když srovnali stav skóre na 2:2. Dále pak pokračoval stejný obrázek hry. Domácí rychlou souhrou dokázali přehrávat naše borce, kteří ale pevnou obranou v čele se skvěle chytajícím Tučkem dokázali odolávat. Sami si dobrušťáci ale také dokázali vytvořit šance na vstřelení další branky, ovšem ty zůstaly nevyužity. Rozhodující moment přišel v třinácté minutě kdy hráči Třebíče vybojovali míček za brankou Dobrušky a poté ho dokázali dostat i do sítě. Následně si dobrušťáci vytvořili pár slibných momentů a brankových příležitostí, ale ani závěrečná hra v šest nezvrátila porážku 2:3.
Dobrušku čekají ještě tří zápasy do konce sezóny, ve kterých bude muset ještě body posbírat, aby ji zůstala divizní příslušnost i pro příští sezónu. Další zápas čeká naše muže hned v sobotu na domácí palubovce proti Žďáru nad Sázavou.

Komentář domácích Kolář Filip (Trenér): Dovolím si se podělit o jednu zajímavou statistiku.. Poměr všech střel v dnešním zápase byl 73:43 v náš prospěch. Škoda, že jsme nedokázali přetavit naše šance dřív, ušetřili bychom si opět hromadu nervů. Nicméně, z naší strany velmi dobře odpracovaný zápas, ve kterém jsme byli, kromě krátké pasáže na začátku, ve všech aspektech hry lepší. Velmi chválím tým za předvedený výkon. Taky bych chtěl moc pochválit a poděkovat třebíčskému kotli. Dneska byli kluci opět fantastičtí a velkou měrou přispěli k dnešní výhře. Práce pokračuje. Díky za utkání.
Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): Skvělý vstup do utkání a první třetina nám vyšla co jsme chtěli dnes hrát, až na jednu situaci, kterou soupeř potrestal a dostal se do hry a během druhé třetiny postupně přebral trochu otěže zápasu. Ve třetí třetině chtěli domácí víc a nám chybělo v závěrečných šancích štěstí abychom vyválčili alespon bod. Děkujeme za zápas a zdravíme vnaše fanoušky u onlinu.