FBCDKAHippos
8:5(2:2,2:2,4:1)
so 3. 2. 2024 19:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 20. kolo

Muži zabrali a porazili Žďár

Ve dvacátém kole divize doma muži přivítali Žďár nad Sázavou, kterému měli co vracet, jelikož v prvním vzájemném utkání dobrušťáci utržili debakl 14:5. Navíc se muži chtěli po dvou prohrách bodově vzchopit vstříc záchraně divize.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x HIPPOS ŽĎÁR N/S  8:5  (2:2,2:2,4:1)

sestava: Jiroud (Tuček) - Oubrecht, Matějů, Moravec, Čtvrtečka, Duchek - Chaloupka, Holeček, Černý, Jirák, Grulich M. - Kulhánek, Hejhal, Grulich V.
branky a asistence: Duchek (Moravec), Matějů, Oubrecht (Duchek), Čtvrtečka (Matějů), Kulhánek (Moravec), Oubrecht (Čtvrtečka), Oubrecht (Duchek), Moravec (Čtvrtečka)
zásahy brankářů: Jiroud - 22

Předposlední domácí utkání v sezóně odehráli muži v sobotní večer v hale Pulická. Poněkolikáté měli skvělý vstup do zápasu a už po dvou minutách se radovali z úvodní branky Duchka. O minutu později rozvlnil síť Matějů a zdvojnásobil dobrušskou radost. Soupeře z Vysočiny se dařilo držet na uzdě, pak si ale vykoledoval přesilovou hru,  kterou v závěru proměnil. Tím se dostal sázavský celek do hry a tvořil si další šance. Po jedné z nich si vydobyli hráči Žďáru trestné střílení, které však Jiroud vychytal. Dál pokračovala hra ve vysokém tempu a šance si tvořili oba celky. Soupeř si dvě minuty před první sirénou zajistil důrazem v domácím brankovišti po dorážce druhou branku a tak byl stav opět vyrovnaný. Druhou část začali lépe hosté. Ti hned ve druhé minutě potrestali chybnou rozehrávku Dobrušky a šli poprvé v zápase do vedení. Odpověď přišla o sedm minut později z hokejky Oubrechta, který nachytal hostujícího brankáře a střelou z vlastní poloviny hřiště vyrovnal skóre. V zápětí se o čtvrtou branku postaral Čtvrtečka, který zužitkoval nához na branku a Dobruška šla opět do vedení. Jednobrankový náskok ale nevydržel dlouho, hroši po půl minutě potrestali ze standartní situace a opět se začínalo od nuly. Druhá třetina patřila více hostům, dobrušťáci se ale nevzdali a ve třetí třetině se do soupeře opřeli a šli si za vítězstvím. Prvních dvanáct minut to byl boj na palubovce o každý míček a souboj o to, kdo první svede vedení na svou stranu. To se podařilo našim hráčům a Kulhánel doklep střelu Moravce a bylo to 5:4. Poté si vzal slovo kapitán Oubrecht a nejprve backhandovou střelou přeloboval brankáře hostů a v zápětí přidal sedmou branku do odkryté klece po krásné souhře první lajny, která předvedla akci večera. Tři minuty do konce utkání vykřesali ještě hroši naději pátou brankou při hře bez brankáře. Ovšem minutu a půl dal závěrečnou tečku za utkáním Moravec, který gólem do odkryté klece pečetil důležitou výhru 8:5.

Dobrušťáky čekají poslední dvě utkání. Hned v sobotu vyrážejí do Předměřic na odvetu proti Všestarům. A následně 17. 2. zakončí sezónu doma proti Havlíčkovu Brodu.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): Opakovaně skvělý vstup do zápasu. Pak jsme ale našimi chybami soupeře pustili do hry. Poučili jsme se ale z minulého zápasu, a vydrželi v koncentraci. Soupeř individuelně lepší a sehranější, ale naše vůle a obětavost fungovaly hlavně ve třetí třetině, kdy jsme ukázali, že tři body chceme víc. Díky soupeři za zápas, hodně zdaru ve zbytku sezóny a šťastnou cestu domů. A nejvíc musím pochválit naše diváky a naše ULTRAS, kteří nás dnes hnali za vítězstvím! DÍKY!