VšestaryFBCDKA
5:6(2:2,3:1,0:3)
so 10. 2. 2024 17:00 @ SH Předměřice n. L., Divize, 21. kolo

Muži i podruhé přehráli Všestary

Předposlední kolo divize odehráli muži v Předměřicích proti Všestarům. Zprvu se nedařilo, ale ve třetí třetině dokázalo áčko smazat manko a otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.

MUŽI A

FBŠ VŠESTARY x FBC DOBRUŠKA  5:6 (2:2, 3:1, 0:3)

sestava: König (Jiroud) - Oubrecht, Grulich V, Moravec, Čtvrtečka, Duchek - Chaloupka, Holeček, Černý, Jirák, Grulich M. - Kulhánek, Kollert D., Jiruška, Čejpa
branky a asistence: Duchek (Moravec), Čtvrtečka (Duchek), Čtrvrtečka (Duchek), Duchek (Čtvrtečka), Jiruška (Grulich), Kulhánek
zásahy brankářů: König - 20

Sobotní utkání nezačali muži nejlépe, po dvou chybách v obraně se domácí už na konci páté minuty ujali vedení 2:0. Dobruška se poté srovnala s tempem zápasu a v osmé minutě snížil tvrdou ranou na zadní tyč Duchek. Dobrušťáci dál odráželi útoky hlavně první všestarské formace, a sami hrozili z protiútoků, kdy bohužel nevyužili několik dobrých příležitostí. Ujal se až pokus Čtvrtečka, který si poradil před brankou Všestar a srovnal na 2:2. Nerozhodný stav vydržel do konce třetiny a tak se začínalo v druhé části zápasu od nuly. Tu ale opět začal lépe soupeř, který po třech minutách využil protiútok. O dvě minuty později se radovali domácí znovu, když potrestali faul a využili ze standartní situaci z bezprostřední blízkosti branky. Blížila se půle zápasu a všestarští se radovali popáté, když nejlepší střelec soutěže našel skulinku u tyče Königovi branky. Branku naděje poté vsítil Čtvrtečka, který využil dobře hranou přesilovou hru Dobrušky. Domácí trestali chyby dobrušské obrany a i přes ne tak špatnou hru v zápase, šli borci Dobrušky do kabin s dvoubrankovým mankem. Dobrušťáci na poslední část zápasu zamíchali sestavou a pustili se do zdramatizování zápasu. To se vedlo od začátku třetiny, poprvé se měnil stav ve čtvrté minutě. Heslem "není ranky, není branky" se řídil Duchek, který vyslal "pumelici" z půlky hřiště, která prosvištěla obranou a zapadla na zadní tyč, 4:5. O minutu později se Dobruška radovala podruhé, když nejlepší střelec královehradecké ligy Jiruška, fintou z poza branky uklidil míček za záda domácího Kuči. Bylo vyrovnáno a zbytek zápasu sliboval další drama. Rozhodující branka padla v polovině třetí třetiny, aktivní Kulhánek rozhodil rozehrávku domácích, a vybojovaný míček po svém úprku uklidil do všestarské klece. Na konečném stavu 6:5 pro Dobrušku nezměnila už nic ani závěrečná hra domácích v šesti, které naši muži zvládli i přes dvouminutovou hru ve čtyřech.

Dobruška tak díky třem získaným bodům může kolo před koncem soutěže slavit divizní příslušnost i v příští ligové sezóně. K závěrečnému utkání letošního ročníku vás všechny zveme tuto sobotu od 18:00 proti Havlíčkovu Brodu!

Komentář domácích Holomek Petr (Trenér): V dnešním tvrdém a bojovném utkání, jsme byli dvě třetiny o kapku lepším týmem, bohužel nás neproměněné šance vyvedli z míry a dva slepené góly soupeře nás uzemnili a už jsme se nedokázali dostat do Všestarské pohody. Děkujeme soupeři za utkání a divákům. Za týden zveme naše fanoušky na karosový výlet do Brna. Zdary Zdary Všestary.