FBCDKAHavlíčkův Brod
6:3(3:0,0:1,3:2)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 22. kolo

Dvěstě diváků a výhra mužů na závěr sezóny

Poslední divizní utkání v této sezóně odehráli dobrušští muži doma proti Havlíčkovu Brodu.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x TJ SOKOL HAVLÍČKŮV BROD  6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

sestava: Tuček (König) - Oubrecht, Holeček, Moravec, Čtvrtečka, Duchek - Chaloupka, Hroch, Černý, Jirák, Grulich M. - Kulhánek, Kollert D., Grulich V., Čejpa
branky a asistence: Holeček (Oubrecht), Čtvrtečka (Moravec), Čtvrtečka (Oubrecht), Grulich (Černý), Čtvrtečka (Moravec), Čtvrtečka (Duchek)
zásahy brankářů: Tuček - 20

Před fantastickou kulisou bezmála 200 diváků odehrálo dobrušské áčko poslední utkání v sezóně. I když cíl pro sezónu byl splněn již před utkáním, muži se rozhodně nechtěli rozloučit se sezónou porážkou a navíc doma před plnou tribunou. Od prvního střídání se dobrušťáci tlačili do útoku, a hned ve druhé minutě se radovali z první branky, když se trefil Holeček. Do konce třetiny byli domácí aktivnější, a vykoledovali si dvě přesilové hry, které obě dobrušťáci využili, když se dvakrát prosadil Čtvrtečka. Na dobrý výsledek tak bylo zaděláno skvěle, navíc hosté se dostali pouze ke dvěma střelám na branku, které Tuček kryl. Druhou třetinu se ale naši muži nechali ukolébat povedenou první třetinou a otěže utkání převzali havlobrodští. Ti zvýšili svou aktivitu a dobrušťáci byli pozdě u většiny soubojů. Navíc si soupeř vynutil dvě přesilové hry. Tu první muži zvládli přestát, v té druhé ale bohužel poprvé inkasovali. Soupeř si přenesl další produktivitu do třetí třetiny, když se mu podařilo během prvních šesti minut srovnat dvěma brankami skóre. Bylo tak zaděláno na drama, které ale hned o minutu déle odmítli dobrušťáci čtvrtou brankou, kterou vsítil M. Grulich. Dobruška zabrala a po dalších čtyřech minutách využili další přesilovou hru, když se trefil opět Čtvrtečka. Havlobrodští se pět minut před koncem uchýlili po time-outu ke hře bez brankáře. Závěr utkání včšak ale Dobruška zvládla na výbornou. Navíc ještě přidal konečnou tečku za utkáním dal opět Čtvrtečka, který čtvrtou brankou v utkání stanovil skóre na 6:3.

Dobruška tak touto výhrou vybojovala sedmé místo, které je na první sezónu v divizní soutěži rozhodně úspěchem.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): Dnešním utkáním jsme se chtěli hlavně odvděčit všem našim fanouškům za podporu po celou sezónu. Poctivě zápas odmakat a rozloučit se se sezónou vítězstvím. To se nám povedlo hlavně v první a třetí třetině, kdy jsme byli lepším týmem. Každopádně děkujeme soupeři za zápas, věřím, že se divákům líbil. Zároveň bych chtěl poděkovat všem, kteří s námi tu letošní divizní káru táhli a pomohli nám - Jendovi a Pípovi za trénování, všem našim krátkodobým pomocníkům z Dobrého nebo Vrchlabí. Nejvíc ale děkujeme našim skvělým divákům, kterých při premiérové sezóně v divizi chodilo neskutečné množství, a i když to občas nebylo jednoduché, fandili až do konce. Poslední dík patří našim roztleskávačkám, které dnes předvedly parádní přestavení a pomohly soupeře minimálně na první třetinu rozhodit. Ještě jednou DÍKY VŠEM!
Komentář hostů Rauer Luboš (Trenér): Děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří vážili tak dlouhou cestu a věřili stejně jako my, že dnes dokážeme bodovat. Zároveň díky soupeři za utkání.